Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Długa lista zawodników kończących kariery

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-04-10

Siedmioro zawodniczek i zawodników znanych z występów w cyklu Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, ogłosiło po ostatnim sezonie zakończenie swoich karier sportowych. Przeczytajcie, kto zdecydował się na ten ruch.

 

Zacznijmy od Norweżki Celine Brun-Lie, która przez osiem lat ścigała się w zawodach PŚ i osiem razy stawała na podium.

 

Kolejna znana postać kończąca karierę to Riika Sarasoja-Lilja. Finka przez 14 lat zanotowała 183 starty w Pucharze.

 

Następna pani żegnająca się z pucharowym cyklem to Niemka Claudia Nystad. To najbardziej utytułowana z rezygnujących w tym roku biegaczek. Nystad ma na swoim koncie 5 medali olimpijskich (czterty w sztafecie i srebrny indywidualnie) oraz 5 medali mistrzostw świata. Czterokrotnie wygrywała zawody Pucharu Świata, a dodatkowo 26 razy znalazła się na podium.

 

Karierę kończy w tym roku także Kanadyjka Perianne Jones. Była w kadrze przez 11 lat i dwukrotnie wywalczyła dla kanady pucharowe podium w team sprintach.

 

U panów, po wielu, wielu latach odchodzi Giorgio Di Centa (na zdjęciu), który w światowym narciarstwie w gronie seniorów był od 1993 roku. Ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza olimpijskiego, dwa medale mistrzostw świata oraz 12 miejsc na podium Pucharu Świata.

 

W Pucharze Świata nie wystartują już także Szwed Anders Soedergren (2 medale olimpijskie, 5 medali mistrzostw świata oraz 14 miejsc na podium Pucharu Świata), a także Francuz Cyril Gaillard.

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl