Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierre Mignerey o poprzednim sezonie i nie tylko

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-05-29

Pierre Mignerey dyrektor sportowy biegów narciarskich w FIS - fragmenty z wywiadu opublikowanego na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej - fis-ski.com

 

O sezonie 2014/2015

Mistrzostwa Świata w Falun to olbrzymi sukces, przyjechało aż 280 tysięcy widzów, a na trasie biegu łączonego wzdłuż trasy mieliśmy aż 45 tysięcy kibiców. Falun to nie tylko sukces organizacyjny, ale też wielkie nazwiska. Powrót Northuga, złota gospodarzy Charlotte Kalli i Johana Olssona, dwie medalistki z USA w biegu na 10km, szalona pogoda w czasie 50-tki mężczyzn i sztafety. W Tour de Ski końcowego tryumfu doczekała się Marit Bjoergen.

Za minus uważam styczeń 2015 , gdzie po zakończeniu TdS w Pucharze Świata była dwutygodniowa przerwa. Zdecydowany plus to biegi masowe, niektóre z nich są "wyprzedane" w ciągu paru chwil.

 

Transmisje TV biegów narciarskich na tle innych dyscyplin zimowych

Oficjalne dane będą po kongresie w Warnie, ale Falun miało wyższą oglądalność niż Mistrzostwa Świata w Oslo (2011) i Val di Fiemme (2013). Liczba widzów oglądających transmisje z szwedzkich zawodów to prawie 250 milionów. W tym sezonie wzrosła oglądalność w Norwegii, z kolei w Niemczech i Polsce zanotowaliśmy spadek, te dwa ostatnie kraje są tradycjnie mocne jeżeli chodzi o kibiców przed telewizorami.

 

O biegach stylem klasycznym na gołych nartach (pisaliśmy już o tym TUTAJ)

Najczęściej komentowany ostatnio problem to starty w biegach dystansowych rozgrywanych techniką klasyczną na nieposmarowanych na trzymanie nartach. Wiedzieliśmy, że wcześniej czy później się to stanie, w końcu biegano  tak już w sprintach czy też biegach masowych. Zresztą nawet w zawodach dzieci coraz częściej spotykamy się z tym problemem. Nie powiem, że mi sie to podoba, z drugiej strony jest to wyraźny  rozwój dysycypliny, są przesuwane kolejne granice. Wypracujemy na następny sezon sprawiedliwy system, określimy jasne reguły i wprowadzimy większą kontrolę.

 

Sezon 2015/2016

Jubileuszowy dziesiąty Tour de Ski, następnie w styczniu seria zawodów w Skandynawii: Oslo, Falun i Lahti, sezon zakończymy po raz pierwszy nową imprezą w Ameryce Północnej. Ski Tour Canada to osiem zawodów w pięciu miastach Kanady (Gatineau, Montreal, Quebec, Lake Louise a Canmore). Jestem przekonany, że będzie to piękne zakończenie sezonu.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl