Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W centrum narciarskim Kawgołowo w Toksowie otwarto tunel ze strzelnicą

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-06-16

W ośrodku narciarskim Kawgołowo znajdującym się w mieście Toksowo, 40 kilometrów na północny wschód od Petersburga otwarto pierwszy w Rosji tunel narciarski.

 

Rosjanie bardzo długo czekali na tego typu obiekt, co w kraju, który ma śnieg praktycznie na okrągło nie powinno dziwić. Jak już zbudowali to z rozmachem.

Trasa liczy wprawdzie tylko 750 metrów o szerokości 8 metrów, ale różnica poziomu to 22 metry. Na trasie są dwa ostre,prawdziwe podbiegi! Biorąc pod uwagę szerokośc trasy możemy umownie wyliczyć długośc okrążenia na 1500 metrów.

 

Obiekt ma być dostępny także dla amatorów biegówek, jednak jak przestrzega Galina Panteljewa, szefowa ośrodka -  trasa jest wymagająca i początkujący biegacze narciarscy mogą sobie na naiej nie poradzić. Oczywiście są na trasie ostre podbiegi, ale sa też ostre zjazdy i musimy się jeszcze zastanowić jak rozwiązac problem bezpieczeństwa dla naszych klientów. Wiemy, że cena wstepu to będzie ik 500 rubli - dodała.

 

Oczywiście zbudowano także 10 stanowiskową strzelnice dla biathlonistów, czyli ruch w Kawgołowie mają zapewniony.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 2

jerzyk

Opublikowano: 2015-06-16 13:42:48

500 rubli czyli licząc na złotówki 35zł... jeśli takie coś znalazłoby się w promieniu 40km od miejsca mojego zamieszkania bywałbym minimum raz w tygodniu :)

Genialny plan

Opublikowano: 2015-06-16 13:44:57

zróbmy zrzutę "Narodową" i zbudujmy w Polsce taki tunel , czy nie za bardzo to się to uda ? sprawdzić nie zaszkodzi , co Wy na to ?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl