Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Koniec kariery Vibeke Skofterud

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-08-21

Norweska biegaczka narciarska Vibeke Skofterud postanowiła zakończyć karierę. Mistrzyni olimpijska z Vancouver i dwukrotna mistrzyni świata w sztafecie w ostatnim czasie nie potrafiła już nawiązać walki z czołowymi biegaczkami, co miało istotny wpływ na jej decyzję.

 

„Zdaję sobie sprawę, że nie mogę kontynuować kariery na tym poziomie, na którym bym chciała. Dla mnie to oznacza jej koniec.Udało mi się zrealizować swoje marzenie, rywalizować z najleszymi na świecie i być częścią silnej drużyny. Kosztowało mnie to sporo, ale było równocześnie wielkim zaszczytem.

 Zamierzam teraz przekazywać swoją wiedzę dotyczącą narciarstwa biegowego. Chcę podzielić się swoim doświadczeniem, które zdobyłam w ciągu ostatnich dwudziestu lat, pokazać komuś innemu radość jaką dają biegi narciarskie” - powiedziała Skofterud.

 

Vibeke Skofterud nigdy nie zdobyła indywidualnego medalu na imprezie mistrzowskiej, nie wygrała też żadnych zawodów Pucharu Świata, ale niejedkokrotnie była klasyfikowana w najlepszej trójce. Przez wiele lat była mocnym punktem norweskiej sztafety.

 

Marek Cielec

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl