Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug wróciła do treningów z kijami

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-09-25

Liderka kobiecej kadry narciarstwa biegowego Therese Johaug ponownie rozpoczęła treningi z kijami po przerwie spowodowanej złamaniem dwóch kości prawej dłoni.

 

Johaug nie mogła przeprowadzać pełnych treningów po upadku podczas treningu w Livigno. Norweżce został założony gips co uniemożliwiało treningi na nartorolkach. Jednak teraz lekarze zezwolili na ściągnięcie gipsu, w związku z czym będzie ona mogła rozpocząć pracę z kijami, ale jeszcze nie na pełnych obrotach.

 

Norweski trener przyznał, że w rzeczywistości lekarze wyrazili zgodę już jakiś czas temu na wznowienie przygotowań do sezonu z kijami, ale postanowiono zachować ostrożność nie przyspieszać powrotu. „Na razie Therese przeprowadza jeszcze lekkie treningi, ale wkrótce zacznie pracę w pełnym wymiarze” - dodał trener Egil Kristiansen.

 

Według zamierzeń Therese Johaug weźmie udział w większości treningów jakie są zaplanowane podczas zgrupowania w Kvitfjell, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

 

Marek Cielec

Źródło: langrenn.com/rsaski.ru

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl