Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Visma Ski Classics, nowa nazwa, nowy sponsor

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-10-07

W nowy sezon zimowy, najbardziej znany cykl biegów maratońskich na nartach biegowych Ski Classics wchodzi z nowym tytularnym sponsorem, nowa nazwa to Visma Ski Classics.

 

Norweska firma to lider w dostarczaniu usług hostingowych, oprogramowania oraz usługi outsourcingowych związanych z IT w Skandynawii. Firma weszła także na rynek Polski.


W Visma Ski Classics startuje 25 zespołów/teamów i ok. 50 tysięcy narciarzy we wszystkich biegach cyklu.  Zainteresowanie biegami maratońskimi na nartach rośnie z roku na rok, coraz więcej biegów zamyka swoje listy zgłoszeń zaledwie po paru minutach.

 

Dyrektor generalny firmy Visma Oystein Moan wyjaśnia zainteresowanie firmy biegami Ski Classics
- Firma notuje coroczny wzrost  zysków, zdobywamy nowe rynki takie jak Łotwa, Holandia, Litwa, Rumunia i Polska. Chcemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców naszych usług,  20 milionów widzów  przed telewizorami w ponad 70 krajach, oglądających biegi narciarskie Ski Classics musi budzić nasze zainteresowanie. Zamierzamy stworzyć pozytywne relacje pomiędzy naszą firmą, biegaczami narciarskimi i widzami przed telewizorem.


Dawid Nilsson, prezes Ski Classics, jest zadowolony z nowego partnerstwa - Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia współpracy z firmą Visma, która jest obecna na wielu kluczowych rynkach w Europie. Cieszymy się na nowe doświadczenia związane z tą współpracą.

 

Dyrktor generalny Visma Øystein Moan tłumaczy co skłoniło ich do współpracy z Ski Classics :
- Biegi narciarskie jako sport są coraz bardziej  popularne w Europie i zainteresowanie tą dyscypliną stale rośnie.  Wielu ludzi biznesu to również zapaleni narciarze amatorzy. Dla wielu Ski Classics jest główną atrakcją w sezonie.  Wyniki zawodów są gorąco komentowane w wielu biurach największych firm finansowych w Europie, nie ukrywam że dla nas to bardzo ważne zaprezentować przy okazji naszą markę.  Identyfikujemy się z biegaczami dążącymi do ciągłego doskonalenia swoich wyników i umiejętności  , szukania  nowych sposobów, aby wyprzedzić konkurencję. I podobnie jak w biznesie, by odnieść sukces potrzebny jest charakter, odporność i wytrzymałość - ale także umiejętność pracy w zespole tak jak w biznesie -  zauważa Moan.


Kalendarz Visma Ski Classics 2015/2016:

    Grudzień: Prolog w Livigno, Włochy: 15 km
    Grudzień: La Sgambeda w Livigno, Włochy: 35 km
    Styczeń: Jizerskia 50 Bedrichov w Czechach: 50 km
    Styczeń: La Diagonela w St Moritz, Szwajcaria: 65 km
    Styczeń: Marcialonga w Trentino, Włochy: 70 km
    Luty: König Ludwig Lauf in Bayern, Niemcy: 50 km
    Luty: Dobbiaco / Toblach-Cortina we Włoszech: 50 km
    Marzec: Vasaloppet w Dalarna, Szwecja: 90 km
    Marzec: Birken w Lillehammer, Norwegia: 54 km
    Kwiecień: Årefjällsloppet w Szwecji: 65 km

 
Fakty i Liczby Visma Ski Classics

  5.000 - 18.000 tysięcy – Liczba zawodników w poszczególnych biegach
  W sumie 50.000 narciarzy amatorów wystartowało w ubiegłym sezonie

  20 milionów widzów w ponad 70 krajach

 

Transmisje telewizyjne w TV2  Norwegia, TV4 Szwecja, MTV3 Finalndia, RAI Włochy, CTV Czechy,  TV2 Sport Dania, TVP Polska i Eurosport Europa i Eurosport Asia.

 

/KaCe/

 źródło i foto. visma.com

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl