Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Marit Bjoergen zdradziła sekrety z dzieciństwa - ma nałóg

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-10-15

Marit Bjoergen zdradziła dzięki czemu zaszła tak daleko w sporcie. Jak powiedziała norweskiej prasie, to efekt ciężkiej pracy już w dzieciństwie.

 

Biegaczki narciarskie są przyzwyczajone do katorżniczych treningów, bo wykonują je codziennie. Jednak Marit Bjoergen nie miała problemu z przystosowaniem się do reżimu przygotowawczego, gdyż z wysiłkiem fizycznym miała do czynienia już od najmłodszych lat.

Norweska gwiazda pochodzi z wioski, gdzie nawet najmniejsi mieszkańcy wykonywali pracę na roli. Kiedy Marit miała zaledwie 7 lat już potrafiła dokładnie posprzątać w całym domu czy przerzucać siano.

- Gdy mieszkaliśmy na farmie naturalną rzeczą było to, że dzieci pomagały rodzicom w obowiązkach. Już w wieku siedmiu lat nie tylko sprzątałam, ale także rąbałam drewno czy przenosiłam siano.- zaznaczyła biegaczka.

W wywiadzie przeprowadzonym przez norweskiego dziennikarza rywalka Justyny Kowalczyk przyznała się do jednego „grzechu” – jest uzależniona od kawy. To jej ulubiony napój, ale takie upodobanie zrodziło się nie przypadkiem – gdy Marit była małą dziewczyną wybierała się razem z ojcem na ognisko, nad którym pili właśnie kawę.

 

Karolina Snowarska

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl