Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Aleksandr Legkow trenował z Norwegami

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-10-30

Złoty medalista olimpijski z Soczi w biegu na 50 km - Aleksandr Legkow - odbył w ostatnim czasie treningi z norweskimi biegaczami o czym poinformował na swoim profilu na Instagramie. Miało to miejsce podczas obozu treningowego we włoskim Val Senales.

 

Rosjanin przyznał, że był to dla niego trudny sprawdzian, ale nie odstawał od swoich norweskich kolegów: Niklasa Dyrhauga, Didricka Tonsetha, Paala Goldberga. Trening polegał na biegu pod górę z kijami, złożonego z siedmiu 5-minutowych interwałów, przy 95% tętna maksymalnego. - Norwegowie są całkiem szaleni. Od początku starali się mnie złamać, dlatego musiałem włożyć wiele wysiłku w to, żeby za nimi nadążyć – skomentował Legkow.

Zadowolony z rosyjsko-norweskiej współpracy Legkow być może pójdzie śladem Justyny Kowalczyk i będzie startował dla norweskiego Team Santander maratonach. Nie będzie on stałym członkiem zespołu, ale prawdopodobne jest, że weźmie udział w kilku biegach długodystansowych. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, które odbędą się w terminie 4-6 grudnia. W tym samym zespole jest również utytułowany szwedzki biegacz Johan Olsson.

 

W zeszłym roku Legkow został ojcem i w związku z tym startował w zawodach dużo rzadziej, spędzając więcej czasu ze swoją rodziną. Na dodatek był to sezon poolimpijski, który dla wielu sportowców – również dla Legkowa - jest okresem mniejszej intensywności.

 

Głównym zadaniem dla Rosjanina na przyszły sezon będzie wygranie Tour de Ski. Ma on już na swoim koncie triumf w tej imprezie w roku 2013. - Jeśli będę w formie to ten Tour będzie mój – powiedział rosyjski biegacz.

 

Źródło: sports.ru, aftenposten.no

foto.Paweł Hajda/skipol.pl

Marek Cielec

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl