Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Marit Bjoergen - Kalla wygra Puchar Świata w nadchodzącym sezonie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-10-30

Charllote Kalla – rywalka Justyny Kowalczyk nie ukrywa, że w zbliżającym się sezonie celuje w klasyfikację generalną PŚ. Szwedka weźmie udział w większości zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich.

 

Charlotte Kalla powiedziała przed kamerą o swoich celach na sezon 2015/2016. Dla Szwedki najważniejsza ma być klasyfikacja generalna Pucharu Świata, po drodze dobrze biegając w Tour de Ski i Tour de Canada. Narciarka wystartuje w 34 zawodach, na sezon zaplanowano 36, oznacza to, że rywalka Justyny Kowalczyk podchodzi do sprawy bardzo poważnie i wygląda na zdeterminowaną.

Może dziwić fakt, że Kalla stawała na podiach wielkich imprez, a na koniec sezonu jeszcze nigdy nie była w trójce najlepszych.

- Byłam raz czwarta, lecz teraz, w sezonie kiedy nie będzie mistrzostw świata ani igrzysk, a będąca w ciąży Marit Bjoergen nie wystartuje, cel jest dla mnie jeden. Uważam, że jest do osiągnięcia pod warunkiem, że nie przytrafi mi się jakaś choroba- powiedziała Charllote.

 

Norweskie media zapytały o opinię Marit Bjoergen, kto może zdominować nadchodzący sezon. Norweska Królowa Nart odpowiedziała bez zastanowienia, że faworytką na wygranie cyklu PŚ będzie Kalla, drugie miejsce przyznała natomiast swojej reprezentacyjnej koleżance – Therese Johaug.

O Justynie Kowalczyk nie było mowy, ale Polka trenowała bardzo mocno i na pewno nie powróci zła passa z poprzedniego sezonu. Wierzymy, że Polka nawiąże równorzędną walkę z rywalkami ze Skandynawii.

 

Karolina Snowarska

foto.Paweł Hajda/skipol.pl

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl