Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Skandynawii poważne ściganie zaczynają już w najbliższy weekend [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-11-11

Już w najbliższy piątek 13 listopada Norwegowie i Finowie oficjalnie zainaugurują sezon zimowy. Norweskie otwarcie tradycyjnie odbędzie się w Beitostoelen, a Fińskie w Muonio - Olos. Zawody tradycyjnie będą mocno obsadzone, nie tylko przez krajową czołówkę, ale i zawodników z całego świata, którzy na północy szukają śniegu.

 

 

 

 

 

 

Beitostoelen

Sytuacja w Beitostoelen, gdzie zaplanowano norweskie otwarcie sezonu dobrze wygląda tylko na zdjęciach z góry. Z bliska sytuacja nie napawa już takim optymizmem, ale jak zapewniają przedstawiciele Norweskiego Związku Narciarskiego i Øystre Slidre Idrettslag sytuacja jest pod kontrolą i zawody się odbędą zgodnie z planem. By utrzymać śnieg organizatorzy zastosowali zabieg "solenia" tras oraz zakryli je specjalnymi płachtami.

 

Podczas wtorkowej wizytacji trasy, delegat techniczny wraz z przedstawicielami norweskiej federacji i organizatora, zdecydował o przeprowadzeniu zawodów na 3,75km pętli. Jednak, by utrzymać trasy w jak najlepszej kondycji będą one zamknięte, aż do oficjalnego treningu w czwartek.

 

Program zawodów:

piątek 13. listopada

11:00 - 7,5km CL kobiet     LISTA STAROWA

12:45 - 15km CL mężczyzn     LISTA STAROWA

 

sobota 14. listopada

10:45 - 7,5km F kobiet

12:15 - kombinacja norweska, 10km Gundersen

13:15 - 15km F mężczyzn

 

niedziela 15. listopada

9:30 - sprint CL, kwalifikacje kobiet i mężczyzn

11:15 - sprint CL, finały

 

W piątek i sobotę panie zamiast planowanych 10km pobiegną na dystansie 7,5km

 

 

 

Lista zgłoszonych KOBIET i MĘŻCZYZN (szczegóły w linkach), poza czołowymi zawodnikami z Norwegii zawiera również nazwiska kadrowiczów z Francji i Niemiec oraz Rosjanek.

  

 

Muonio - Olos

W Finlandii sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej, bo już końcem października udało się uruchomić armatki, ale o naturalnym śniegu i w tym przypadku można jedynie pomarzyć.

 

Program zawodów:

piątek 13. listopada     LISTA STARTOWA

9:00 - sprint CL, kwalifikacje

12:00 - sprint CL, finały

 

sobota 14. listopada

9:00 - 10km CL kobiet

10:00 - 15km CL mężczyzn

 

niedziela 15. listopada

9:00 - 5km F kobiet

10:00 - 10km F mężczyzn

* godziny startów zostały podane w czasie środkowoeuropejskim

 

foto: organizatorzy: Øystre Slidre Idrettslag (osil.no) / skimuonio.fi

źródło: langrenn.com / skimuonio.fi

 

huk

 

Komentarze - 2

amator

Opublikowano: 2015-11-12 12:14:41

Powracam do problemu, który mnie nurtuje. Chciałbym się dowiedzieć, czy ostatecznie podjęto decyzje o starcie juniora E w Biegu na Igrzyska, miała być podjęta we wtorek.Chce wiedzieć na czym stoja ci młodzi zawodnicy i zaplanować poczynania w tym kierunku..

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-11-12 13:55:24

Niestety nie posiadamy żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie, jedno jest pewne, że z przewodniczącym komisji biegów PZN panem Grzegorzem Staręgą nikt się nie kontaktował! Wg informacji uzyskanych od dyrektora sportowego PZN p. Marka Siderka w/w kategoria ma startować tylko na Finale BNI.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl