Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szwedzkie media: Kolejne oszustwa Norwegów!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-12-01

Szwedzkie media informują, że Norwegowie po raz kolejny oszukują. Według telewizji SVT podczas inauguracyjnych zawodów PŚ kilka członków norweskiej ekipy miało na sobie kamizelki Wielkiej Brytanii, by zwiększyć ilość swoich serwisantów na trasie.

 

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS ogranicza liczbę osób, które mogą podczas pucharowych zawodów pomagać swoim zawodnikom. Takie działanie ma na celu zniwelowanie przewagi finansowej wielkich teamów.

Przykładem może być zespół norweski, który ma setki osób od obsługi i pomocy zawodnikom, a Justyna Kowalczyk ma do dyspozycji zaledwie... 9 osób. To przepaść! Dlatego też FIS zaczął działać i dokładnie określił liczbę osób, które mogą być przy zawodnikach.


Szwedzka telewizja - SVT ma dowody, że Norwegowie próbują obejść przepisy. Podczas zawodów Szwedzi uchwycili norweskiego serwismena - Knuta Nystada, który miał na sobie kamizelkę ekipy Wielkiej Brytanii. – Zespół Szwecji miał na tych zawodach dziewięciu serwismenów, natomiast Norwegia jedenastu. Można to traktować jako oszustwo, ponieważ w ten sposób Norwegia miała dwie osoby więcej na trasie, a sposób w jaki to robi oznacza, że ignoruje regulamin - skomentowali tę sytuację dziennikarze ze Szwecji.


Norwegowie natomiast szybko załagodzili sytuację i „umyli ręce", by nie było zamieszania: - Nawiązaliśmy współpracę z reprezentacją Wielkiej Brytanii i w ten sposób pomagamy ich zawodnikom, którzy korzystają z naszego doświadczenia - tłumaczą.

 

Szwedzki dziennik "Aflonbladet" szybko skontrował odpowiedź rywali z kraju Fiordów: - Właśnie dowiedzieliśmy się, że słowo oszustwo po norwesku znaczy współpraca.

 

Karolina Snowarska

 

Komentarze - 2

chmiel

Opublikowano: 2015-12-01 21:49:27

czy "setki" osób to nie przesada?

Rychu GKM

Opublikowano: 2015-12-04 07:48:21

Zwłaszcza , że muszą obsłużyć kilkunastu zawodników i zawodniczek , a 9 osób obsługuje tylko 1 Kowalczyk

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl