Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W ten weekend startuje w Szczyrbskim Plesie Slavic Cup [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-12-10

Pierwsze zawody cyklu FIS Slavic Cup odbędą sie w najbliższą sobotę i niedzielę (12-13.12) w Szczyrbskim Plesie na Słowacji. Slavic Cup ma rangę Pucharu Kontynentalnego, a jego zwycięzcy w klasyfikacji generalnej mają prawo startu w pierwszym periodzie kolejnego Pucharu Świata w biegach narciarskich.

 

aktualizacja (11.12.2015)

 

LISTY STARTOWE SPRINTÓW STYLEM DOWOLNYM (12.12.2015) MENWOMEN

 

Jako pierwsze wyruszą na trasę kwalifikacji sprintu stylem dowolnym panie, z numerem 1. o godzinie 9:30,20 stanie zawodniczka kadry młodzieżowej Urszula Łętocha, a 20 sekund za nia pobiegnie Marcela Marcisz. Na liście startowej mamy 38 pań. Panowie wystartują do swoich kwalifikacji o 10:00,20, numer pierwszy to reprezentant Czech Jan Barton. Najlepszy z naszych zawodników Dominik Bury wystartuje z numerem szóstym. Wystartuje 86 zawodników z pięciu krajów.

 

***

 

Zawody  Slavic Cup odbywają się na Słowacji, w Czechach i Polsce, w ubiegłym roku klasyfikację generalną wygrali zawodnicy UKS Regle Kościelisko Magdalena Kozielska i Mateusz Chowaniak (na zdjęciu). O szczegółach ubiegłorocznej edycji możecie przeczytać TUTAJ.

 

W Szczyrbskim Plesie zostaną rozegrane sprinty stylem dowolnym (sobota) oraz biegi dystansowe stylem klasycznym na dystansach 5km (kobiety) i 10km (mężczyźni) w niedzielę. Jak dotychczas do zawodów zgłoszono 11 zawodniczek i zawodników z czterech państw. Na starcie zobaczymy 5 Chorwatów, 13 Czechów, 41 Słowaków i 52 uczestników z Polski. Lista wszystkich zgłoszonych zawodników znajduje się na stronie klubu SKS Strba organizatora zawodów TUTAJ.

 

W zawodach wystartuje także po raz pierwszy w tym sezonie nasza kadra juniorsko-młodzieżowa, zapowiada się ciekawa rywalizacja z zawodnikami z Czech i Słowacji. Jednak nie tylko, na liście zgłoszonych jest także Chorwat Edi Dadic, który po ubiegłotygodniowych zawodach w Seefeld (AUT) legitymuje się FIS-punktami na dystansach wynoszącymi 81,5 (przypomnijmy, że im niższe FIS-punkty tym lepsze). Lepsze FIS-y od Chorwata mają tylko Czech Adam Fellner i nasz Dominik Bury. Oczywiście punkty nie biegają, ale zapowiada się ciekawie.

 

Ubiegłoroczne wyniki zawodów można zobaczyć TUTAJ (sprinty) i TUTAJ (dystanse).

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl