Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Charlotte Kalla: Nie wiem co się ze mną dzieje

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-12-21

Charlotte Kalla liderka kadry szwedzkich biegaczek narciarskich dobrze rozpoczęła sezon 20152016, ale ostatnio obniżyła loty i prezentuje wyraźny spadek formy. Szwedka nie wie, co jest tego przyczyną, ale nie ma wątpliwości, że brakuje jej sił.

 

Szwedka Charlotte Kalla na początku sezonu pokazała, że będzie bardzo groźna rywalką dla Norweżek – w norweskim Lilehammer była trzecia. Skandynawskie media wieściły, że narciarka lada moment będzie w stanie wygrywać z Therese Johaug, ale niestety to nie miało miejsca i na razie nie zanosi się na nagły zwrot akcji.

 

W Davos, przed tygodniem na 15 km „łyżwą”, czyli biegnąc swoim mocniejszym stylem Kalla była dopiero siódma. Na mecie przyznała, że czuła ogromne zmęczenie i miała tylko nadzieje, że dobiegnie do mety. W niedzielę, kiedy rozgrywano sprinty także techniką dowolną Charlotte nie zakwalifikowała się nawet do najlepszej „30” i została sklasyfikowana na 43. Miejscu.

 

„Nie wiem co się ze mną dzieje. Ciało nagle, z dnia na dzień,przestało funkcjonować. Czuję, że nie mam w ogóle siły, a co najgorsze, straciłam koordynację ruchów i nie panuję nad techniką”. – powiedziała Szwedka.

 

Karolina Snowarska

 

Komentarze - 5

Narciarz biegowy

Opublikowano: 2015-12-21 10:42:43

Gdzie w Polsce można pobiegać na nartach biegowych ? kto przygotował trasę ze sztucznym śniegiem ? może Zakopane ?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-12-21 11:53:42

To prowokacja? :)

Narciarz biegowy

Opublikowano: 2015-12-21 12:54:14

Nie , to jest zwyczajne normalne zapytanie , Zakopane tylko dlatego że góry i mróz , a może Białka ? lub inna miejscowość

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-12-21 13:02:46

Białka najwcześniej po Nowym Roku, Krynica może śnieżyć, ale bez chemii, czyli czekają na mrozy. Zostaje ci Szczyrbske Pleso, jeżeli chodzi o Zakopane to...temat rzeka

Narciarz biegowy

Opublikowano: 2015-12-21 14:20:30

Dziękuję bardzo , Zdrowych Wesołych Świąt

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl