Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Toblach: Therese Johaug znów wygrywa! Justyna Kowalczyk ósma [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-12-20

Therese Johaug znów wygrała w Pucharze Świata. Tym razem bieg na 10 km klasykiem w Toblach. Bardzo dobrze pobiegła dziś Justyna Kowalczyk, która zajęła ósme miejsce. Była jedyną zawodniczką spoza Skandynawii w pierwszej dziesiątce.

 

O biegu Johaung nie musimy chyba pisać nic więcej, ponadto że było jak zawsze. A więc szybko od startu, a potem już tylko jeszcze szybciej.

 

Trzeba natomiast napisać więcej o Finkach, bo aż cztery zamldowały się w pierwszej dziesiątce (były tam tylko 3 Norweżki). Świetnie pobiegła Krista Parmakoski, która na półmentu była jeszcze czwarta, ale drugą część dystansu pokonała w bardzo dobrym tempie i zakończyła bieg na drugim miejscu. Na dodatek ze stratą do Johaug 28,2 sekundy, co w tym sezonie jest wynikiem wręcz znakomitym.

 

Justyna Kowalczyk zaczęła mocno. Do połowy dystansu była cały czas w pierwszej szóstce. Potem jednak nie udało jej się obronić przed przyspieszającymi Finkami. Ale i tak musimy docenić ósme miejsce Polski, która pokazała, że jak zapowiadała, o Kryształową Kulę może nie powaczy, ale w pojedyńczych biegach może ostro namieszać.

Szczególnie w klasyku liczymy na Kowalczyk i stałe miejsca w pierwszej dziesiątce.

 

WYNIKI BIEGU NA 10 KM ST. KLASYCZNYM

 

W generalne Pucharu Świata już nie tak nudno, jak u panów, bo dzięki temu, że Oestberg jest wysoko na dystansach, jej strata do Jhaug nie jest aż tak ogromna...

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

A tak relacjonowaliśmy bieg na bieżąco:

godz. 14.27 - Oestberg na mecie. Jest trzecia. Znamy więc kolejność na podium: Johaug, Parmakoski i Oestberg. Nie ma dziś norweskiego monopolu na podium.

 

godz. 14.25 - Heidi Weng przegrywa z Johaug i Parmakoski! Strata Weng do Johaug na mecie to 45,2 sek.

 

godz. 14.24 - Fiński serial trwa. Krista Parmakoski już na mecie i jest druga ze stratą "zaledwie" 28,2 sek. nad Johaug.

 

godz. 14.22 - na mecie kolejna Finka - Anne Kylloenen i także lepsza od Polki. Kowalczyk już czwarta.

 

godz. 14.21 - Laura Mononen na mecie i o 1,7 sekundy wyprzedza Justynę Kowalczyk, wskakując na drugie miejsce.

 

godz. 14.20 - na międzyczasie na 7,1 km Finki wyprzedzają Kowalczyk, która spada tam na 8 miejsce.

 

godz. 14.18 - zanosi się na skandynawską pierwszą dziesiątkę z jedną Polką w TOP10.

 

godz. 14.16 - tymczasem wszystkie biegaczki minęły półmetek i Kowalczyk jest tam szósta. Druga... Oestberg!

 

godz. 14.15 - Therese Johaug już na mecie. Z przewagą aż 1,13 min. nad Kowalczyk! Norweżki już nikt dziś nie dogoni!

 

godz. 14.12 - Justyna Kowalczyk jest już na mecie i oczywiście prowadzi z przewagą 11,2 sek. nad Anną Haag. Tymczasem Weng jest druga po 5 km, ale traci do Johaug już 17,1 sekundy.

 

godz. 14.11 - Krista Parmakoski wyprzedza Justynę Kowalczyk po 5 kilometrach. Ma już nad Polką 13,1 sek. przewagi.

 

godz. 14.08 - na punkcie po 2,1 km mamy już wszystkie najmocniejsze zawodniczki. Prowadzi tu oczywiście Johaug, a Kowalczyk jest piąta. Za Johaug, Weng, Oestberg i Kallą. To wędrujemy na 5. kilometr.

 

godz. 14.05 - Weng już jest na 2,1 km - druga, niespełna 15 sekund przed Kowalczyk. A Johaug na 6,7 km i ma 43,8 sek. przewagi nad drugą tutaj Kowalczyk.

 

godz. 14.04 - wracamy na 2,1 km. Rywalki atakują, ale Kowaczyk wciąż druga. Tylko, że za chwilę będzie tu szybka Weng.

 

godz. 14.03 - A Justyna Kowalczyk na punkcie 6,7 km. Prowadzi z przewagą 6,1 sek. nad Haag.

 

godz. 14.02 - Johaug już ma za sobą 5 kilometrów i oczywiście prowadzi z przewagą... 37,6 sek. nad Kowalczyk.

 

godz. 13.59 - po 5 kilometrach prowadzi obecnie Justyna Kowalczyk. Ma już 7,5 sekundy przewagi nad Haag! Po 2,1 km - Polka nadal druga, ale czekamy tam jeszcze na Weng i Kallę.

 

godz. 13.57 - wystartowała Heidi Weng. Zobaczymy, czy powalczy dziś o pierwsze, czy drugie miejsce? Trasy pewnie już nie pomyli...

 

godz. 13.55 - a jak Wam się podoba czapka, a raczej czapa Białorusinki Julii Tihonowej?;)

 

godz. 13.54 - Johaug przyspiesza. 2.100 metrów już za Norweżką, która prowadzi z przewagą 19,6 sek. nad Justyną Kowalczyk.

 

godz. 13.52 - a na 1,7 km prowadzi... Therese Johaug z przewagą "tylko" 9,6 sek. nad Hedriksson i 11,7 sek. nad Kowalczyk.

 

godz. 13.52 - 2,1 km za Justyną. Pierwsza! 5,3 sekundy przewagi nad Anną Haag!

 

godz. 13.49 - Justyna Kowalczyk ma już za sobą 1,7 km dzisiejszego biegu i jest druga - ze stratą 2,1 sekundy do Hedriksson.

 

godz. 13.46 - punkt pomiarowy na 1,7 km przebiegło już 21 zawodniczek. Prowadzi wciąż Hedriksson. Druga Norweżka Kathrine Harsem (+4,2 sek.)

 

godz. 13.44 - Justyna Kowalczyk na trasie. Trzymamy kciuki!

 

godz. 13.41 - na chwilę przełączyliśmy na TVP, bo na Eurosporcie i już z tego kanału uciekamy... Pan Jóźwik dywaguje, czemu nie ma przedzielenia zawodniczek rozstawionych, nierozstawionymi... Jakby zobaczył na listę startową, to by zaskoczył, że Justyna Kowalczyk nie była dziś rozstawiona... Wracamy do Igora i Kacpra:)

 

godz. 13.37 - Skupiona Koreanka po 1700 metrów ma już 42,8 sekundy straty do prowadzącej Szwedki Sofii Hendriksson.

 

godz. 13.35 - w oczekiwaniu na mocniejsze biegaczki, tak sobie myślimy, kiedy u nas w Polsce uda się wyprodukować choćby tyle śniegu, by zrobić 5-kilometrową pętlę takiej grudniowej "wiosny";P

 

godz. 13.30 - 34-letnia Koreana już na trasie. Widzieliście to skupienie na twarzy? Jakby liczyła na wygraną;)

 

godz. 13.25 - do startu zostało nieco ponad 5 minut. Dziś pogoda może odegrać ważną rolę w końcowych wynikach (no chyba poza Johaug). Na termometrze w Toblach już ponad 5 stopni Celsjusza na plusie, a słońce operuje bardzo mocno... 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

Na starcie pojawią się 62 zawodniczki z 19 krajów. Jako pierwsza na trasę ruszy Koreanka Chae-won Lee - o godz. 13:30.30.

O 13.44 na trasie, z numerem 28 pojawi się Justyna Kowalczyk, która niestety nie znajduje się w gronie zawodniczek rozstawionych. Ale 10 km klasykiem, to jeden z jej ulubionych dystansów, więc liczymy na dobry występ i punkty do Pucharu Świata.

 

KOMPLETNA LISTA STARTOWA

 

Transmisja telewizyjna z biegu w TVP2 i Eurosport 2. A relacja tekstowa na bieżąco na Skipolu!

 

/huc/

 

fot. Facebook/FIS

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl