Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk druga na liście indywidualnych zwycięstw w Pucharze Świata

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-12-23

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zmieniła zasady liczenia indywidualnych zwycięstw w Pucharze Świata w biegach. Na pierwszym miejscu jest oczywiście  Marit Bjoergen, która ma na konice 102 zwycięstwa, druga jest Justyna Kowalczyk, która zawody Pucharu Świata wygrała  49 razy!

 

Skąd ta zmiana i awans naszej gwiazdy? Otóż FIS zmieniła zasady liczenia zwycięstw w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Teraz doliczono także zwycięstwa etapowe czyli zwycięstwa w tzw.stage tour min. w Tour de Ski, czy Rukka Triple. Justynie doliczono więc od jej trzydziestu zwycięstw w Pucharze Świata 14 zwycięstw w etapach Tour de Ski i pięć kolejnych w mini tourach.

Po zmianie, która działa wstecz, Kowalczyk wyprzedziła na liście wszechczasów min. norweskiego multimedalistę Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Bjoerna Dahliego. Dahlie, który wywalczył 12 medali olimpijskich (8 złotych i 4 srebrne) oraz 17 medali Mistrzostw Świata (9 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe) zajmuje teraz w tej klasyfikacji trzecie miejsce z 46 zwycięstwami.

 

Norweska telewizja NRK tak skomentowała najnowszą reformę FIS:

"W ten sposób polska specjalistka od Tour de Ski Justyna Kowalczyk ze swoimi 49 wygranymi jest autorką sensacji, ponieważ wyprzedziła naszego legendarnego Bjoerna Daehlie, który ma na koncie zaledwie 46 zwycięstw" - skomentował kanał telewizji publicznej NRK. 

 

Na reformie w liczbie zwycięstw zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich zyskał także Petter Northug, który dotychczas miał 18 zwycięstw w zawodach o kryształową kulę. Teraz niepokorny Norweg ma ich 36, jednak na liście wszechczasów wypadł z czołówki klasyfikacji.

 

źródło.NRK

KaCe

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl