Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jak Petter Northug wyprowadził w pole rosyjskich dziennikarzy

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-04-21

Do nietypowych wypowiedzi Pettera Northuga przyzwyczajona jest większość dziennikarzy z Kraju Wikingów – tam ironia i sarkazm nikogo nie dziwią. Inaczej jest jednak za granicą, a ostatnio ofiarami nietypowego żartu padli żurnaliści rosyjskiego dziennika R-Sport, którzy uwierzyli, że Peter Northug zamierza zmienić obywatelstwo.

 

Norweski gwiazdor biegów narciarskich z pewnością przyciąga kibiców nie tylko swoimi sportowymi wynikami, ale i niebanalną osobowością. Między innymi z tego powodu jest też częstym bohaterem wszelkiego rodzaju nagłówków pojawiających się czy to w prasie papierowej czy też w Internecie. Ostatnio zadziwił dziennikarzy z Rosji – zapytany o swoje plany związane z ewentualnym rodzicielstwem, odparł, że jego dzieciom z pewnością trudno byłoby dorastać w Norwegii w spokoju, dlatego szukałby dla siebie i swojej rodziny innego kraju, być może… Rosji. Z typową dla siebie ironią dodał też, że być może wystartowałby w igrzyskach olimpijskich w 2018 roku w barwach Rosji, gdyby Vladimir Putin przedstawił mu korzystną „ofertę”.

 

Co zabawniejsze, na samym wywiadzie historia wcale się nie skończyła, bowiem na żart nabrały się nie tylko rodzime dzienniki. Rosyjska agencja prasowa ‘Sputnik”, którą obserwuje na Facebooku niemal 800 tysięcy użytkowników, podała do wiadomości informację, jakoby Petter Northug naprawdę prowadził z Putinem jakieś rozmowy związane z walką o medale dla Rosji. Oczywiście wszystko na serio, bez krztyny ironii i bynajmniej nie 1 kwietnia, kiedy to takie żarty mogły być wybaczone. Kłopotliwa wiadomość nie ominęła również użytkowników Twittera, którzy głośno „ćwierkali” o zmianie obywatelstwa Northuga. Dla Rosjan niestety, a dla Norwegów na szczęście – nieprawdziwej.

 

Wiarygodność informacji, w opinii Rosjan, miałby potwierdzać fakt, że Northugowi zdarzało się trenować w towarzystwie Rosjan, zwłaszcza Alexandra Legkova czy Sergjeja Ustjugova. Na szczęście informacje zdementował menadżer Northuga, choć w równie żartobliwy sposób. – Albo musimy zmusić Pettera, by był bardziej ostrożny w wypowiedziach na tego typu, poważne tematy, albo pogodzimy się z rosyjską pomyłką – tłumaczył rozbawiony na łamach norweskiego dziennika Dagbladet.

 

Wygląda na to, że zagraniczni dziennikarze do wywiadów z norweskim multimedalistą muszą przygotowywać się znacznie dokładniej albo zatrudnić profesjonalnego tłumacza, który poprowadzi ich za rękę przez niebanalne meandry osobowości Northuga…

 

źródlo: Dagbladet

KaEn

 

Komentarze - 1

Ania

Opublikowano: 2016-04-21 21:43:15

Skipol chyba też musi przygotować się dokładniej, skoro uwierzył w te rzekomo dobre stosunki Northuga z Legkovem. Polecam lekturę wywiadów, których udzielił Sasza. ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl