Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czech Lukas Bauer myśli o medalu Mistrzostw Świata Lahti 2017

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-07-26

Czeska gwiazda biegów narciarskich Lukas Bauer wystartuje w nadchodzącym sezonie. Jego plan na zakończenie kariery wygląda prosto - medal Mistrzostw Świata 2017 w Lahti.

 

Miniony sezon miał być ostatnim w długiej karierze najlepszego zawodnika naszych południowych sąsiadów. Jednak ze swoich wyników nie był zadowolny, powracające kontuzje uniemożliwiły mu zaplanowane przygotowanie do sezonu. Postanowił startować jeszcze sezon, w czym pomogła z pewnością perspektywa MŚ w Lahti.

W ostatnich rozegranych czempionatach globu w Falun (2015), Bauer w biegu na 50 kilometrów klasykiem wywalczył srebrny medal, wtedy myślał, że byłoby to piękne ukoronowanie jego przebogatej kariery.

 

- Powiedziałem sobie wtedy, już nigdy żadnych mistrzostw świata nie będzie (dla mnie) - powiedział Bauer.

 

Biega dalej i znalazł sobie nowy cel - medal Mistrzostw Świata na jego ulubionym dystansie 15 kilometrów klasykiem w Falun. Własnie na klasycznej piętnastce Czech dwukrotnie stawał na podium największych imprez, zdobył srebrne medale w czasie Igrzysk Olimpijskich w Tyrynie (2006) oraz MŚ w Libercu.

 

Piętnaście kilometrów klasykiem to wielkie wyzwanie, zawsze to była moja mocna strona - mówi 39 letni biegacz narciarski - zacząłem przygotowania do sezonu z myślą właśnie o kolejnym medalu - dodaje.

żródło i foto.czech-ski.com

 

Cóż pozostaje nam tylko życzyć pwodzenia sympatycznemu Czechowi.

Przypomnijmy, że Bauer zadebiutował w Pucharze Świata w 1997 roku. Ma na koncie srebro (2006) i brąz (2010) Igrzysk Olimpijskich indywidualnie, oraz brąz w sztafecie (2010). Jest także dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Świata (2009 i 2015). W sezonie 2007/2008 zdobył kryształową kulę za Puchar Świata oarz dwukrotnie tryumfował w Tour de Ski w sezonach 2007/08 i 2009/10.

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl