Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Centrum szkolenia olimpijskiego Raubicze na Białorusi zaprasza

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-08-25

Białoruskie Republikańskie Centrum Szkolenia Olimpijskiego w sportach zimowych "Raubichi" (Raubicze) to wielofunkcyjny kompleks sportowy z ośrodkiem sportów zimowych  znajdujący się 15 km na południowy wschód od Mińska i 20 km od lotniska "Minsk-2".

 

Miejsce, w którym niedawno była nasza kadra w biegach narciarskich to istny raj na ziemi, szczególnie dla uprawiających biegi narciarskie lub biathlon. Zresztą nie tylko dla sportów zimowych.

 

Infrastruktura sportowa:

- strzelnica biathlonowa

- strzelnica szkoleniowa na broń laserową i pneumatyczną

- stadion biatholowy/ biegowy z trybunami na 2500 miejsc

- centrum prasowe z kabinami komentatorskimi

- centrum medyczne (zabiegi/masaże)

- sale konferencyjne

- kabiny serwisowe

- sauny i krio sauna

- hala sportowa

- siłownie

- boisko do piłki nożnej

- zadaszone lodowisko

- korty tenisowe

- centrum medyczne

- trasa nartorolkowa

-trasy biegowe/biathlonowe 1,5km, 2 km, 2,5km, 3km i 3,3km (mapka tej ostatniej poniżej)

raubicze

Zimą oczywiście oferta jest bogatsza, uzupełniają ją jeszcze trasy biegowo-biathlonowe oraz stok do narciarstwa dowolnego (free style).

 

Baza hotelowa

Na terenie kompleksu znajduje się także duża baza hotelowa, do dyspozycji gości są trzy hotele oraz kompleks domków. W hotelach pokoje są wyposażone w pełny węzeł sanitarny, lodówki, telewizory itp. Na standart nikt nie powinien narzekać. Dla głodnych trzy restauracje, pizerria oraz bar.

 

Jak wyglądają ceny?

Po denominacji nowy rubel białoruski to ok 1,9zł. Pokój w hotelach (cena za jedną osobę) to kwota od 58zł za jedynkę do 48 za miejsce w pokoju dwu lub trzyosobowym. Są także tańsze oferty, np pokój ośmiosobowy (dwupiętrowy) tutaj za nocleg zapłacimy już tylko 27 PLN. Miejsce w domku to koszt 37 PLN od osoby.

TUTAJ pełna oferta hotelowa.

Koszt korzystania z bogatej infrastruktury sportowej także nie zwala z nóg, trasa nartorolkowa dla gości kompleku to ok.12 PLN za dzień.

 

Jak dojechać?

Można oczywiście samochodem, odległośc z Warszawy (przez Mińsk) wynosi od 560 do 590 km w zależności od trasy, którą wybierzemy. Pewną niedogodnością są oczywiście granice, należy się liczyć z dłuższym postojem nawet do 10 godzin. Można także polecieć samolotem do Mińska, czas lotu to około 1,5 godziny, ceny lotów zaczynają się już od 500zł.

Z Krakowa samochodem to już ponad 800 km, czyli co najmniej 10 godzin jazdy (nie licząc granic), samolot leci ok 3 godzin.

 

 raubicze

Raubicze zimą

 

 

Kontakt

Porozumieć można się oczywiście po białorusku, rosyjsku i angielsku. Po polsku niestety nie (pytaliśmy).

Najprostszą formą kontaktu jest email: 5074411@mail.ru

lub telefonicznie TUTAJ.

Kompleks ma oczywiścię swoją stronę internetową jednak na razie tylko w języku białoruskim, wersja angielska jest w trakcie przygotowania. Zobacz stronę kompleksu RAU.BY

 

Maciej Staręga nasz najlepszy biegacz narciarski spędził tam ostatnio dwa tygodnie na zgrupowaniu kadry. Jego opinię możecie przeczytać TUTAJ.

 

Polecamy Raubicze i czekamy na podobny ośrodek w Polsce.

 

kace

 

 

Komentarze - 2

kibic

Opublikowano: 2016-08-25 13:38:44

dzięki redakcjo za tekst.

redakcja

Opublikowano: 2016-08-25 13:57:21

Cała przyjemność po naszej stronie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl