Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norweski aftenposten: nadszedł czas przyznać Kowalczyk rację

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-08-27

Norweski dziennik aftenposten w wczorajszym artykule zatytułowanym „Nadszedł czas aby Kowalczyk przyznać rację” szeroko opisuję najnowszą norweską wpadkę związaną z astmą, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Dopiero co umilkła afera związana z przekroczeniem dawki leku na astmę przez Martina Sundby’ego a już w norweskich biegach narciarskich znalazł się następny powód do „dumy”, a mianowicie proponowanie młodym norweskim biegaczom leków na atsmę. Co zresztą norweska federacja niechętnie potwierdziła – pisze Ola Bernhus

- To zabawne, że tak wielu zawodników Norwegii choruje na astmę i to w kraju, który ma tak czyste powietrze – mówiła Justyna Kowalczyk po ujawnieniu afery Sundby’ego. Wcześniej wielokrotnie zwracała uwagę na „problem” medyczny Marit Bjoergen i pozostałych czołowych zawodniczek kraju fiordów. Czy one naprawdę są chore?

Czy można twierdzić że to forma dopingu? Tak od lat twierdzą Polacy, wczoraj te same zarzuty pojawiły się w mediach szwedzkich i fińskich. Norweska federacja jednak wszystkie zarzuty odrzuca. Zawodnicy biorą leki na atsmę z powodu treningów w niskich temperaturach oraz profilaktycznych. Płuca są jednym z najważniejszych organów biegaczy narciarskich dlatego musimy o nie dbać powiedział - trener Vidar Lofshus późnym wieczorem. Wcześniej w ciągu dnia twierdził, że nigdy nie proponował zdrowym narciarzom lekarstw na astmę.

 

Zapytany o opinię szwedzki lekarz stwierdził krótko – to musi być jakiś żart

 

Sporo dostało się także Sundy’emu, poddaje się w wątpliwość jego wypowiedzi dotyczące choroby. Sundby w jednym z wywiadów twierdził, że leki na astmę nie poprawiają jego wyników. Komentarz redakcji aftenposten? Brzmi tak – ha ha ha

 

Co dalej z norweskimi biegami narciarskimi i grupą naprawdę „chorych” ludzi biegającyh na nartach? Norweska Federacja, jak zresztą sama Norwegia musi teraz zmierzyć się z tematem dopingu. Bo jak inaczej traktować wszystko to co teraz się dzieje?

 

Źródło:aftenposten.no (Ola Bernhaus)

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl