Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szwedzi szlifują formę w Toblach

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-09-28

Do rozpoczęcia zimowego sezonu w Pucharze Świata pozostało około dwóch miesięcy. Trenerzy prowadzący szwedzką reprezentację mężczyzn – Lars Selin i Ola Ravald na kolejne – tym razem dziesięciodniowe - zgrupowanie zabrali swoich podopiecznych do włoskiego Toblach.

 

- „Planujemy przeprowadzić więcej treningów o wysokiej intensywności i zawodów w formie treningu podczas podytu w Toblach, które jest areną zawodów Pucharu Świata – opowiada Lars Selin. Dla reprezentacji Szwecji organizacja przygotowań w północnych Włoszech to stały punkt przygotowań do sezonu. Odpowiedzialny za całą reprezentację Rikard Grip komentuje, dlaczego Szwedzi rok do roku udają się w to miejsce: - „Czujemy się tutaj bardzo dobrze. Mamy dużo możliwości treningowych w zróżnicowanym terenie, przede wszystkim pod kątem nartorolek. 90% tras nartorolkowych pokrywa się z trasami zimowymi, co stwarza nam możliwość treningu w warunkach przypominających zawody”.

 

Im bliżej rozpoczęcia rywalizacji na śniegu, tym więcej treningów specjalistycznych dedykowanych poprawie stylu klasycznego i łyżwowego. – „Podczas wakacji zawodnicy przeprowadzali zróżnicowany trening bazowy, tlenowy i ogólnorozwojowy o bardzo dużym wolumenie ilościowym. W Toblach będziemy przeprowadzać treningi o większej intensywności oraz imitacje z kijkami. Będziemy trenować dwa razy dziennie” – opowiada Ola Ravald.

 

Obaj trenerzy rozpoczęli swoją pracę na wiosnę a ich pracę ocenia szef Rikard Grip – „Zarówno Lars jak i Ola mają duże doświadczenie i kompetencje jako trenerzy i wygląda na to, że kadrowicze rozwineli się pod ich kierunkiem”.

 

Męska kadra trenuje w Toblach w pełnym składzie, z wyjątkiem Johana Olssona, który dołączy kilka dni później.

 

Kadra Szwecji na obóz w Toblach (27.09-7.10): Jens Burman, Åsarna IK, Calle Halfvarsson, Sågmyra SK, Marcus Hellner, Gällivare skidallians, Martin Johansson, IFK Mora SK, Emil Jönsson, IFK Mora SK, Johan Olsson, Stockviks SF, Teodor Peterson, IFK Umeå, Daniel Richardsson, Hudiksvalls IF, Oskar Svensson, Falun/Borlänge SK, Viktor Thorn, Ulricehamns IF.

 

źródło: skidor.com

KrzyZak

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl