Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Co z Madshusem? Czy nowym właścicielem firmy będzie SWIX

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-10-07

Klamka zapadła. Norweski producent nart ma zostać sprzedany. Taką decyzję podjęli jego obecni właściciele. Decyzja ta spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez reprezentującego firmę na szwedzkim rynku Johna Vikman’a, który liczy na to, że nowi właściciele będą bardziej związani z rynkiem sportów zimowych.

 

Rozwikłanie obecnych właścicielskich powiązań Madshus’a nie jest zadaniem prostym. Około rok temu firma Newell Rubbermaid kupiła za 130 miliardów koron firmę Jarden Corporation. Do niej zaś należą sportowe marki takie jak K2, Marker, Abu Garcia i wspomniany właśnie Madshus. Nowi właściciele dokonali niedawno korekty swojej strategii i zdecydowali o sprzedaży marek, które nie spełniają kryteriów, czyli są związane ze sportami zimowymi.

Prezes Newell Rubbermaids Michale Polk wyjaśnia: - „ Chcę zlikwidować szybko wszystkie marki, które nie znajdą nowych właścicieli. Niektóre z nich mają produkcję, którą trudno sprzedać, dlatego będziemy je zamykać, ponieważ nie wytwarzają dla nas wartości”.

Prezes Madshus zapewnia jednak, że kondycja firmy i jej plany są ambitne: - „ Produkcja idzie pełną parą, a my cieszymy się z zimnych nocy” – komentuje Nils Hult i dodaje: -„Czasy są bardzo trudne, ale Madshus ma się bardzo dobrze, a my pracujemy obecnie nad wieloma innowacjami i rozwojem”.

 

Ruszyły już pierwsze spekulacje na temat nowego właściciela. Zdaniem norweskich źródeł faworytem do przejęcia producenta nart jest Swix, którego prezes nie potwierdza planów jakie może mieć jego firma względem Madshus’a jednak dodaje: - „To bardzo ciekawa firma i byłoby świetnie, gdyby znajdowała się w norweskich rękach. Współpracujemy z nimi bardzo owocnie, a oni są w zasadzie naszymi sąsiadami” – dodaje Ulf Bjerknes.

 

Źródło: langd.se

KrzyZak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl