Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PILNE: Johaug wiedziała co bierze, linia obrony Norweżki obalona!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-10-17

Norweska biegaczka narciarska Therese Johaug ma składać wyjaśnienia przed norweską komisją antydopingową, jednak jej linia obrony się sypie.

 

Adwokat zawodniczki Christian Hjurt potwierdził dzisiaj, że zawodniczka dostała maść na oparzenia w opakowaniu fabrycznym - dostała maść w opakowaniu od doktora Fredrika Bendiksena wraz z zaleceniem stosowania i zapewnieniem, że nie zawiera substancji zakazanych. Wyjęła maść z opakowania, które następnie wyrzuciła - powiedział adwokat norweskiej TV2.

Tym samym dotychczasowa linia obrony o tym, że zawodniczka nie była świadoma składu maści zostały zanegowane. Znaczek na opakowaniu był bardzo wyraźny, maść Trodofermin zgodnie z włoskim prawem była wyraźnie oznaczone znaczkiem i tekstem - doping - o czym mogliśmy się przekonać z dziesiątek zdjęć zamieszczonych w internetowych mediach. Smaczku sprawie nadaje także fakt, że lekarz norweskiej kadry, który podał jej słynną już maść, był pracownikiem koncernu farmaceutycznego – producenta specyfiku, przez osiem lat.

 

Szwedzki dziennik spekuluje także na temat długości kary dla Johaug. Obecnie za stosowanie sterydów anabolicznych grożą 4 lata zawieszenia, jednak kara ma być zdecydowanie łagodniejsza. Jeżeli linia obrony zostanie utrzymana, to należy się zastanowić nad jeszcze jednym „suplementem” diety dla sympatycznej Norweżki, mianowicie suplementem na wzrok.

 

Może właśnie taką linię obrony należałoby przyjąć? Wtedy słowa „nie widziałam” nabiorą nowego znaczenia.

 

Krzyzak/kace

źródło: dagensnyheter.se

foto. AFP

 

Komentarze - 3

taki jeden

Opublikowano: 2016-10-22 14:40:01

Szkoda tylko że wy nadal nie wiecie co piszecie. Ale to normalka na tym portalu, nie ważne co, byleby reklamy było gdzie wyświetlić.

taki drugi

Opublikowano: 2016-10-23 10:33:17

... nie znam j. szwedzkiego ani norweskiego. Na przepuszczanie oryginalow przez automatyczne translatory szkoda mi zycia wiec polegam na rym co czytam na Skipol. Jesli stwierdzasz niescislosci to reaguj - prostuj, wyjasniaj itp. Dka mnie z Twojego wpisu wynika jedynie ze jestes i zyjesz.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-10-23 12:15:35

No ciężki zarzut, może więcej szczegółów? Nasz szwedzki korespondent, znający o dziwo (sic!) język, wie co czyta i pisze.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl