Justyna Kowalczyk wygrywa w Szczyrbskim Plesie, bieg juniorów wygrywa Mateusz Haratyk [WYNIKI]

2016-12-30

Drugi dzień rywalizacji w Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP w Szczyrbskim Plesie to biegi indywidualne stylem klasycznym. Bieg na 5km wygrała Justyna Kowalczyk, Mateusz Haratyk wygrał bieg na dystansie 7,5 km w kategorii juniorów.

Justyna Kowalczyk wygrała w czasie 14:38,8 minuty. Jej przewaga nad drugą na mecie Aleną Prochazkovą ze Słowacji wyniosła ponad minutę. Trzecie miejsce dla Martyny Galewicz. Bieg ukończyło 10 zawodniczek z Polski, Słowacji i Węgier, przy czym nasze panie stanowiły najliczniejszą grupę narodową.

WYNIKI WOMEN

Bieg seniorów na dystansie 10 kilometrów wygrał reprezentant gospodarzy Petr Mlynar. Słowak wyprzedził o 28,9 sekundy naszego reprezentanta z kadry A Jana Antolca. Kolejny kadrowicz Dominik Bury został sklasyfikowany na trzecim miejscu ze startą 40 sekund. Bieg ukończyło 16 seniorów.

WYNIKI MEN

Bieg juniorów na dystansie 7,5km został całkowicie zdominowany przez naszych zawodników. Zwyciężył Mateusz haratyk, przed Michałem Skowronem i Markiem Weluszem. Bieg ukończyło 22 zawodników z Polski, Słowacji i Węgier, z czego najliczniejszą grupę stanowili juniorzy.

WYNIKI JUNIOR MEN

Juniorki biegały dzisiaj w Strbskem Plesie identyczny dystans jak seniorki czyli 5 kilometrów. Wygrała Aneta Smerciakova ze Słowacji,  przed naszymi zawodniczkami Justyną Pradziad i Weroniką Kaletą.