Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga w finale sprintu łyżwą w ramach Alpen Cup w Planicy [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-06

W dobrze obsadzonych zawodach Alpen Cup w Planicy startowała nasza kadra. W dzisiejszym sprincie najlepiej zaprezentował się Maciej Staręga zajmując w finale 5 miejsce. Poza nim kwalifikacje udało się przebrnąć dziewczynom, Ewelinie Marcisz wśród seniorek oraz Klaudii Kołodziej i Kamili Boczkowskiej wśród juniorek.

 

W kwalifikacjach wśród juniorek wygrała Katerina Janatova z Czech przed Julią Richter (GER) i Leną Quintin (FRA). Najlepiej z Polek na 17. miejscu uplasowała się Klaudia Kołodziej, dalej awansowała również Kamila Boczkowska zajmując 24. miejsce.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Polki wpadły na siebie już w ćwierćfinale, w którym uplasowały się w na 4. Klaudia Kołodziej i 5. Kamila Boczkowska miejscu i niestety odpadły z dalszej rywalizacji. Ostatecznie Klaudia Kołodziej została sklasyfikowana na 17., a Kamila Boczkowska 25. miejscu.

 

Wygrała Coletta Rydzek z Niemiec przed Leną Quintin z Francji i Anną-Marią Dietze również z Niemiec. Czeszka Janatova skończyła zawody na 4. miejscu.

WYNIKI JUNIOREK

 

Wśród juniorów zabrakło naszych reprezentantów dlatego szybko odnotujemy tylko, że kwalifikacje wygrał Janosch Brugger z Niemiec, który również w finale nie dał szans rywalom. Drugi w finale był Włoch Simone Dapra, a trzeci Camille Laude.

WYNIKI KWALIFIKACJI                   WYNIKI JUNIORÓW

 

W rywalizacji seniorek w kwalifikacjach najlepsza Greta Laurent z Włoch. Nasza Ewelina Marcisz uplasowała się na 28. miejscu, natomiast z dalszej rywalizacji odpadła Urszula Łętocha zajmując 35. miejsce.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W finale Włoszki, które zdominowały rywalizację wśród pań, musiały uznać wyższość Amerykanki Sophie Caldwell. Druga była Greta Laurent, trzecia Francesca Baudin, a czwarta Debora Roncari, wszystkie trzy z Włoch. Piąte miejsce dla Idy Sargent z US, a stawkę finału uzupełniła Niemka Anne Winkler.

 

Ewelina Marcisz swój występ zakończyła na ćwierćfinale zajmując w swoim biegu szóste miejsce i została sklasyfikowana na 29. miejscu.

WYNIKI SENIOREK

 

Na koniec rywalizacja mężczyzn, można stwierdzić, że już w eliminacjach panowie ustalili czołową trójkę, ale ostateczną kolejność na podium ustalili w finałowym biegu.

 

Kwalifikacje wygrał Francuz Lucas Chanavat przed Simeonem Hamiltonem z USA, a trzeci rezultat uzyskał kolejny Francuz Baptiste Gros. Maciej Staręga zajął 15. miejsce i jako jedyny zakwalifikował się do kolejnego etapu.

Kamil Bury był 41., Paweł Klisz 52., Jan Antolec 59., Dominik Bury 62., Kacper Antolec 67., a Bartłomiej Rucki 76.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W ćwierćfinale Maciej Staręga wygrał najszybszy bieg przed Gianluca Cologną. W półfinale było już nieco gorzej, czwarte miejsce w szybszym biegu, zaledwie o 0,02s przed piątym Jeanem Tiberghien.

W finale najlepszy okazał się Amerykanin Simeon Hamilton, drugie miejsce zajął Baptiste Gros, a trzeci Lucas Chanavat. Na czwartym miejscu uplasował się Szwajcar Jovian Hediger, piąty był Maciej Staręga, a szósty Renaud Jay.

WYNIKI SENIORÓW

 

huk

 

Komentarze - 3

kibic

Opublikowano: 2017-01-06 15:00:15

A Boczkowska nie ma eliminacji do eyof?

kibic2

Opublikowano: 2017-01-06 20:13:46

coś wiadomo w tym temacie - dlaczego K.Boczkowska nie startuje w eliminacjach?I czy tym samym nie będzie startowała w eyofach?

nikt

Opublikowano: 2017-01-06 15:14:32

Brawo Maciek, niezly wystep!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl