OPA Cup w Planicy: Dobre występy Eweliny Marcisz, Kornelii Kubińskiej i Dominika Burego [WYNIKI]

2017-01-08

Trzeciego dnia zmagań w OPA Cup w Planicy rywalizowano w biegach dystansowych klasykiem. Ponownie bardzo dobrze spisała się Ewelina Marcisz zajmując 7. miejsce wśród seniorek. W tej samej kategorii 11. była Kornelia Kubińska. Wśród juniorek 21. była Justyna Pradziad, a wśród seniorów 15. był Dominik Bury.

Ponownie rywalizację rozpoczęły juniorki. W tej kategorii zwyciężyła Anna Comarella z Włoch, która wczoraj zajęła drugie miejsce. Druga, ze stratą 7,5s była Coletta Rydzek z Niemiec, a trzecie miejsce zajęła Desiree Steiner ze Szwajcarii (starta 38,1s).

Najlepsza z naszych okazała się Justyna Pradziad zajmując 21. miejsce ze stratą 1:45,4, 36. miejsce zajęła Agata Warło +2:46,6, 38. była Kamila Boczkowska +2:54,3, a Klaudia Kołodziej nie stanęła na starcie.

WYNIKI JUNIOREK

Następnie na trasę ruszyły seniorki. Wygrała Francesca Baudin z Włoch przed swoją rodaczką Cateriną Ganz (strata 11,7s). Trzecie miejsce zajęła Laura Gimmler z Niemiec.

Najlepsza z Polek ponownie okazała się Ewelina Marcisz zajmując 7. miejsce ze stratą 42,2s do zwyciężczyni, 11. pozycję wywalczyła Kornelia Kubińska +1:05,8, Urszula Łętocha była 29. +2:32,9, a Martyna Galewicz nie wystartowała w dzisiejszym biegu.

WYNIKI SENIOREK

Rywalizacja juniorów to kolejne zwycięstwo Janoscha Bruggera z Niemiec. Drugie miejsce zajął Martin Collet z Francji +7,0s, a trzeci był jego rodak Camille Laude +17,9s.

Jedyny Polak w tej kategorii Maciej Popieluch zajął 43. miejsce tracąc do zwycięzcy 3:06,0.

WYNIKI JUNIORÓW

Na koniec pozostała rywalizacja seniorów. Wygrał Dietmar Noeckler z Włoch, drugi był Ueli Schnider ze Szwajcarii +0,8s, a trzecie miejsce zajął Damien Tarantola z Francji +4,8.

Zdecydowanie najlepiej z Polaków tym razem spisał się Dominik Bury zajmując 15. miejsce ze stratą 1:05,7 do zwycięzcy. Tuż za czołową trzydziestką uplasowali się Jan Antolec (31.) i Kamil Bury (32) z czasem gorszym od najlepszego o 1:45,7 i 1:47,4. Kolejny z naszych to Bartłomiej Rucki, który zajął 50. miejsce +3:12,2, 52. był Mateusz Chowaniak +3:37,1, a Kacper Antolec zajął 60. miejsce +4:45,9. Maciej Staręga i Paweł Klisz nie pojawili się na starcie.