Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Co za bieg Heidi Weng! Norweżka miażdży w Tour de Ski [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-08

Heidi Weng to szczęśliwa triumfatorka 11. Tour de Ski. Na podbiegu pod Alpe Cermis Norweżka biegła z zachwycającą w poprzednich etapach Stiną Nilsson w innych ligach.

 

Po sześciu etapach i kilkudziesięciu kilometrach rywalizacji w nogach zawodniczki marzyły, by być już na górze stoku i zakończyć tour bez większych szkód w organizmie. Ale tak wygrywać Tour de Ski się nie da. Stina Nilsson po czterech zwycięstwach na drodze do Alpe Cermis zachwyciła środowisko postawą na dystansach, pokazując, że Stina-sprinterka już nie istnieje i została zamieniona przez Stinę-maszynę. Ale na zjazdowej ścianie oddzielono królewny od księżniczek. To było jak wyścig ekspresu z drezyną.

 

Przed startem finałowego 9-kilometrowego biegu dowolną techniką Szwedka miała 19,2 sekundy przewagi nad Heidi Weng. Norweżka już w minionych dniach próbowała dobrać się do skóry dwa lata młodszej rywalki, ale ta znakomicie broniła się przed atakami grupy pościgowej. Niestety dla kibiców z Kraju Trzech Koron była skazana na porażkę. Jeszcze przed rozpoczęciem stromizny Weng dogoniła Nilsson, by wkrótce potem przejąć prowadzenie. Już go nie oddała. Na mecie (czas zwyciężczyni 33:53.5) uzyskała prawie dwie minuty przewagi nad blondwłosą rewelacją tego cyklu, którą nie tylko straciła szansę na sukces, ale też do końca broniła się przed wypadnięciem z podium. Uzyskała dopiero 18. czas netto. Drugie miejsce zajęła Krista Parmakoski, a czwarta o kilkadziesiąt metrów za Szwedką przybiegła motywowana na ostatnich metrach przez koleżankę z kadry Ingvild Flugstad Oestberg.

 

 

Heidi Weng została szóstą kobietą z triumfem w TdS i zarazem - po Therese Johaug i Marit Bjoergen - trzecią Norweżką z takim triumfem. Co zaskakujące, jak dotychczas nie zdarzyło się w historii imprezy, by jej zwyciężczyni wygrała mniej niż dwa etapy. Weng udało się to tylko w niedzielę. 

 

WYNIKI KOBIET - POŚCIGOWE

WYNIKI KOBIET - NETTO

KLASYFIKACJA GENERALNA 11. TOUR DE SKI KOBIET

 

Finał mężczyzn od 15:30.

 

MCh

fot. Paweł Hajda

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl