Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Austrii w Ramsau, kolejny dobry bieg Mateusza Haratyka [WYNIKI OFICJALNE]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-22

Drugi dzień Pucharu Austrii rozgrywanego w Ramsau to biegi pościgowe stylem dowolnym. Po raz kolejny w biegu seniorów bardzo dobrze pobiegł nasz pierwszoroczny junior Mateusz Haratyk (foto). W stawce 33 zawodników zajął 13 miejsce pokonując całą naszą kadrę młodzieżową.

 

Bieg pościgowy stylem dowolnym na dystansie 10 kilometrów wygrał reprezentant Białorusi Michaił Semenov.

Najlepszy z naszych zawodników Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka zajął dzisiaj 13 miejsce. Przypomnijmy, że 19-letni zawodnik dopiero pierwszy sezon rywalizuje w kategorii juniorów A (%2797%2798), także występ Mateusza w Austrii i pokonanie sporej grupy seniorów należy zaliczyć do kategorii sensacji.

BIEG ŁĄCZONY, czyli wczorajszy bieg stylem klasycznym i dzisiejszy stylem dowolnym (czasy łączne)

Oczywiście patrząc na wyniki wczorajszych biegów klasykiem, nie jest już sensacją pokonanie przez niego naszej kadry młodzieżowej. Niepokoją jednak straty naszych kadrowiczów. Kamil Bury (dzisiaj 17-ty), zawodnik, który będzie nas reprezentował na Mistrzostwach Świata U-23 w USA stracił do Mateusza minutę, a przypomnijmy, że Kamil jest w kadrze młodzieżowej od kilku lat, młodszy z braci Antolców Kacper, dzisiaj zajął 19 miejsce z prawie półminutową stratą do Haratyka. Bartłomiej Rucki to już ponad dwie minuty straty. Samo, niestety nasuwa się pytanie, czy zawodnicy w kadrze młodzieżowej rozwijają się czy wręcz odwrotnie. Zresztą popatrzmy na wyniki Chowaniaka teraz i sprzed dwóch lat. Chyba, ze zawodnicy zaskoczą formą w MŚJ i U-23 w USA, a teraz są po prostu zmęczeni ciężkimi treningami.

Same czasy dzisiejszego biegu stylem dowolnym wyglądają następująco:

Mateusz Haratyk - 24:52,7 minuty (11 czas biegu)

Kamil Bury         - 25:53.8 minuty (23)

Kacper Antolec    - 25:23.9 minuty (17)

Bartłomiej Rucki  - 25:48.6 (22)

Mateusz Chowaniak - 27:06.0 (27)

 

Dzisiejsze FIS-punkty Mateusza to 75.01

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W biegu kobiet pobiegły dwie nasze zawodniczki Agata Warło i Klaudia Kołodziej. 16 miejsce Warło, może nie wygląda źle jednak... Piąte miejsce zajęła Brytyjka Annika Taylor, Agata straciła do niej prawie cztery minuty. Klaudia Kołodziej (20 dzisiaj) kolejne 30 sekund. Wiemy już, że Brytyjczycy leją naszych kadrowiczów nie tylko w Pucharze Świata.

WYNIKI KOBIET

 

wyniki nieoficjalne TUTAJ

 

kace

 

Komentarze - 13

mmmm

Opublikowano: 2017-01-22 12:27:24

1/Bury nie jedzie do Kazachstanu tylko do USA. 2/ czemu mają służyć dywagacje pod hasłem zastanówmy się czy się rozwijaja czy nie?" - chyba tylko 20 komentarzom na forum, bo niczemu innemu nie służą. 3/ przykro to pisać ale kace nie wykazuje się obiektywizmem - pamietaj redakcjo ( chyba kuba ) nie można "sugerowac" beznadziejności szkolenia w kadrze narodowej, a po sugerowaniu i uzyskaniu odzewu i dyskusji "umyć rąk".

redakcja

Opublikowano: 2017-01-22 12:47:56

1. dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione 2. akurat nad tym (rozwojem) zastanawiamy się od lat, zawodnicy w kadrze młodzieżowej nie notują progresów (vide FIS - punkty), a z nimi nie da się dyskutować 3. nie sugerujemy beznadziejności szkolenia, szukamy pozytywów, jednak z wyjątkiem wyników Haratyka (nie będącego w kadrze) trudno je znaleźć. I nie umywamy rąk, od lat piszemy o tym, od tego jesteśmy. To,że jesteśmy praktycznie jedynym medium, które interesuje się wynikami kadry młodzieżowej to inna sprawa. I co to znaczy, że umywamy ręcę?

mmmm

Opublikowano: 2017-01-22 13:23:30

1/ ok - widzę, że poprawione 2/ ależ oczywiście, że FIS punkty mówią za siebie i mówią od lat 3/ pozytywów szkolenia kadry młodzieżowej ( prócz wcześniej Dominika Burego) nie widać również od lat, niezależnie w jakiej konfiguracji i czy mowa o chłopakach, czy o dziewczynach. I owszem piszecie o tym od lat wielu, rzucacie hasło, jest odzew czytelników - najczęściej bezpośrednio związanych z tą dyscypliną ( zawodnicy, trenerzy, rodzice), kotłuje się na forum i następuję....cisza... Musicie się po prostu zdecydować czy jesteście medium, które podaje wyniki i informuje o zawodach, czy opiniotwórczym portalem, który chce znaleźć rozwiązanie problemu, o którym od lat pisze. Bo jeśli to pierwsze - to takie "wycieczki" o cofaniu w rozwoju ( ze znakiem zapytania), należy sobie podarować. Prócz 30 postów pod artykułem nie wniesie nic.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-01-22 13:45:48

Niestety nie mamy wpływu na to, że system szkolenia w biegach narciarskich w tym kraju po prostu nie istnieje. Zresztą nawet była próba stworzenia takiego, niestety należałoby zmienić cały system współzawodnictwa sportowego, przecież teraz dużo więcej wart dla polskiego (ministerialnego) sportu jest junior A i B zdobywający medale na Olimpiadzie Młodzieży niż np. zawodnik zdobywający miejsce w drugiej dziesiątce na mistrzostwach świata. Punkty i kasa to wyniki w kraju. Skipol od lat próbuje i zwraca na to uwagę, jednak to nie my jesteśmy od tego. Sygnalizujemy problem, piszemy o tym i tyle. Co z tego, że większość środowiska ( a znam i rozmawiam chyba ze wszystkimi) zgadza się z opiniami przez nas prezentowanymi, jeżeli później zapada milczenie i nikt nie chce się "wychylać". Jeżeli chodzi o rozwiązanie problemu, też o tym już było, ale moim idee fixe jest stworzenie systemu. Nie raz nie dwa próbowałem rozmawiać o tym z decydentami, jednak klimatu dla biegów nie zauważyłem. Uważasz "mmmm", ze lepiej o tym nie pisać. Cieszyć się z 20,30,40-miejsc nie mówię o PŚ, ale nawet o zawodach FIS-owskich. Popatrz w archiwalia skipola np parę części Upadek czy rozwój polskich biegów narciarskich, było tego sporo. Powtórzę raz jeszcze, jeżeli, oficjalnie wszystkim się podoba tak jak jest to świetnie. Jednak ekipa skipola i ja osobiście nie muszę się z tym zgadzać i uważać, że wszystko jest OK. Jeszcze trochę i będziemy mogli zgasić światło.

mama zawodnika

Opublikowano: 2017-01-22 13:56:03

Mateusz jesteś jedynym światełkiem w tunelu tego grajdoła. Życzę Ci super startów na MŚ,daj czadu chłopie.Stać Cię na dobry wynik!!. A na przyszłość życzę Ci dobrego ,mądrego trenera który zrobi wszystko żebyś się rozwijał. Mam nadzieję że nie"dorwą się do Ciebie najlepsi fachowcy naszej kadry.

mmmm

Opublikowano: 2017-01-22 14:24:04

nie muszę zaglądać w archiwa - bo czytam Was od lat. I nie podoba mi sie stan biegów narciarskich w PL od wielu wielu lat - jednak Waszą rolę pojmuję trochę inaczej. Mówisz o stworzeniu systemu - a z kim chcesz go stworzyc? Z tymi trenerami, którzy boją się "wychylac"? Nie dziwię się, że PZN po macoszemu traktuje biegi wobec tego - mając świadomość, że w szacownym gronie nie znajdzie zbyt wielu, którym tak naprawdę zależy na rozwoju zawodników i którzy zadowalają się sukcesem w seniorach na BNI, może robić co chce. Prócz negatywnych opini na skipolowym forum nic PZNowi "nie grozi". Żeby tworzyć system, należy najpierw "uprzątnąć" serię małych i dużych "aferek". PZN tak długo będzie robił co chce, jak długo będzie miał na to przyzwolenie w swoim środowisku. Może bardziej, zamiast do niektórych trenerów i decydentów, zwróć się do tych, którzy Was czytaja i którym zależy, żeby biegi w naszym kraju wygladały inaczej. A kojarzę, że są wśród nas i prawnicy ( jeden nawet tu na forum zgłaszał chęć pomocy prawnej w wyegzekwowaniu odpowiedzi od PZnu dlaczego A.Pradziad nie jest w kadrze, nie wiem jak to się skończyło), i niektórzy trenerzy ( nazwiskami się podpisują :)) i rodzice, którzy nie są krótkowzroczni i nie skaczą pod niebiosa, jak ich dziecko wygra bieg na 5km w jun.B :). Samo pisanie efektów nie przyniesie żadnych. A jeśli chcecie tylko pisać, to lepiej podać suche fakty.

zawieszona:)

Opublikowano: 2017-01-23 15:14:12

Moje dzieci biegają na nartach,jeżeli jest Pan taki zorientowany to proszę sobie prześledzić rocznik 93 i 98 w dziewczynach i chłopcami. A jeszcze dodam krótko wypowiedź ministra sportu z dzisiejszego poranka.Zadam pytanie czy Rodzice Skoczków kupują im sprzęt ,czy trenerzy skoczków martwią się czym posmarować? BIEGI to bardzo drogi sport jeżeli nadal będziemy podcinać skrzydła zawodnikom ,"poniżać trenerów . To nic się nie zmieni.

Zawodnik

Opublikowano: 2017-01-22 14:33:56

Haratyk chyba 9 ? A nie 13 ?

mmmm

Opublikowano: 2017-01-22 14:48:12

Na finiszu 13. 9 po 2,5km

ada

Opublikowano: 2017-01-22 15:18:04

Prócz Haratyka mamy chłopaków którzy kochają biegi i chcieliby w tej polskiej rzeczywistości mieć możliwość rozwoju mieć trenera na miarę obecnego trenera skoczków .Bo jest ich naprawdę nie wielu.

Loli

Opublikowano: 2017-01-22 15:28:01

Czytają artykuł nie do końca zgadzam się z Panem redaktorem, który pisze iż Kacper Antolec stracił 1:30 do Mateusza Hartyka,ponieważ nie napisał iż to jast strata z biegu wczorajszego i dzisiejszego (czyli łączna strata dwóch biegów), który był biegiem na dochodzenie czyli każdy startował ze strata do pierwszego.Strata dzisiejszego biegu miedzy Kacprem a Mateuszem wynosiła tylko 30 sekund!!! Jeśli taki artykuł przeczyta zwykły szary człowiek, który nie ma pojęcia o tym świecie sportowym podpisze się pod krytyką i hejtami! A ktoś kto to zna i rozumie tan świat przeanalizuje i posprawdza chociaż by na Fis-ie zanim napisze i skrytykuje!!!

Malina

Opublikowano: 2017-01-22 16:02:48

Porównując wyniki dzisiejszego biegu to Kacper Antolec nie stracił do Mateusza Haratyka 1:30 tylko 31 sekund!!! 24:52.7 to czas dzisiejszego biegu Mateusza a 25:23.9 to czas Kacpra a różnica między nimi to 31 sekund a nie 1:30 Panie redaktorze, więc proszę o dobrą analizę wyników!!!

LOLI

Opublikowano: 2017-01-22 16:14:36

Analizując wyniki dzisiejszego biegu Antolec stracił do Haratyka tylko 31 sekund a nie jak pisze redaktor 1:30! Można porównać czasy 24:52.9 czas biegu Mateusza a 25:23.9 czas Kacpra! Proste i logiczne że różnica to 31 sekund!!!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl