Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Ulricehamn: Norwegowie bezkonkurencyjni w sztafetach

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-22

Norweżki wygrały rywalizację sztafet w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwedzkim Ulricehamn. W ich ślady poszli Norwegowie wygrywając w rywalizacji mężczyzn.

 

Wśród mężczyzn rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale w ostatecznym rozstrzygnięciu nic się nie zmieniło - na czele Norwegia. Finn Haagen Krogh pokonał kończących w reprezentacjach Kanady i Szwecji Lena Valjasa i Calle Halfvarssona o pół sekundy, o drugim miejscu dla Kanadyjczyków zadecydowała analiza foto-finiszu.

 

Zwycięska drużyna Norwegii biegła w składzie: Simen Hegstad Krueger, Martin Johnsrud Sundby, Anders Gloeersen i Finn Haagen Krogh. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Kanady w składzie: Devon Kershaw, Alex Harvey, Knute Johnsgaard i Len Valjas.

 

Czwarte miejsce dla Szwajcarów +1,8s, piąte zajęli Włosi +2,6s, a szóste Finowie +2,7.

 

Co ciekawe, indywidualnie na zmianie, żaden z Norwegów nie był nawet w czołowej trójce, ale różnice między poszczególnymi zawodnikami były tak niewielkie, że nie przeszkodziło im to w zwycięstwie.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W rywalizacji kobiecych sztafet w ramach Pucharu Świata w Ulricehamn bez niespodzianek - wygrywa pierwsza reprezentacja Norwegii. Ingvild Flugstad Oestberg, Heidi Weng, Astrid Jacobsen i Marit Bjoergen prowadziły od startu do mety. Dało to Bjoergen duży komfort w końcówce, bo za jej plecami toczyła się walka o miejsce drugie.

 

Ostatecznie na miejscu drugim finiszowały Niemki, a dokładnie Sandra Ringwald, która wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Hannę Falk i Jessi Diggins, kończącą w sztafecie USA. Strata Niemek wyniosła 8,8s, Szwedek 9s, a Amerykanek 9,2s.

 

Niemek biegły w składzie: Katharina Hennig, Stefanie Boehler, Victoria Carl i Sandra Ringwald; w skład pierwszej reprezentacji Szwecji weszły: Ida Ingemarsdotter, Sofia Henriksson, Charlotte Kalla i Hanna Falk, a Rosie Brennan, Sadie Bjornsen, Elizabeth Stephen i Jessica Diggins to skład reprezentacji USA.

 

Piąte miejsce dla drugiej reprezentacji Norwegii +44,8s (Lotta Udnes Weng, Silje Oeyre Slind, Ragnhild Haga i Kari Oeyre Slind), a dopiero szóste miejsce +1:06,6 zajęła reprezentacja Finlandii (Kerttu Niskanen, Anne Kylloenen, Laura Mononen i Krista Parmakoski)

WYNIKI KOBIET

 

foto: facebook.com/Langrennslandslaget

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl