MŚU23 Park City: Anna Dyvik i Alexander Bolshunov najlepsi w biegu indywidualnym, Dominik Bury 10. [WYNIKI]

2017-02-02

Dziś juniorzy odpoczywają, a na trasach Soldier Hollow rywalizują młodzieżowcy. Wśród kobiet, które rywalizowały na dystansie 10 km stylem dowolnym triumfowała Anna Dyvik ze Szwecji, wśród mężczyzn, którzy mieli do pokonania 15 km, triumfował Rosjanin Alexander Bolshunov . Dominik Bury zajął 10. miejsce, Kamil Bury był 31., a Urszula Łętocha uplasowała się na 34. miejscu.

Bieg młodzieżowców na dystansie 15 km zdominowali Rosjanie, zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrał Alexander Bolshunov, drugi ze stratą 21,8 s był Alexey Chervotkin, a brązowy medal wywalczył Denis Spitsov +28,2 s.

Na miejscu czwartym uplasował się Irineu Esteve Altimiras z Andory, a jego strata wyniosła 50,1 s. Piąte miejsce zajął Gaute Kvaale z Norwegii +53,0 s, a na szóstej pozycji uplasował się Sebastiano Pellegrin z Włoch +54,8 s.

Na 10. miejscu uplasował się Dominik Bury, a jego strata do zwycięzcy to 1:18.2, Kamil Bury zajął 31. miejsce ze stratą 3:06.5.

Anna Dyvik ze Szwecji wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym w ramach Mistrzostw Świata U23. Drugie miejsce ze stratą 16,8 s zajęła Tiril Udnes Weng z Norwegii. Trzecia była jej rodaczka Lovise Heimdal, jej strata wyniosła 23 s, a tuż za podium, ze stratą 0,1 s uplasowała się Lotta Udnes Weng.

Piąte miejsce zajęła Monica Tomasini z Włoch tracąc do zwyciężczyni 33,8 s, a czołową szóstkę zamknęła Yana Kirpichenko z Rosji, która straciła 40,3 s do triumfatorki.

Jedyna nasza reprezentantka Urszula Łętocha uplasowała się na 34. miejscu, ze stratą ponad trzech minut (+3:01.3)

huk

Komentarze - 24

Eny

Opublikowano: 2017-02-02 20:50:03

Zawodniczka startująca na co dzień w pucharze świata , jest 9 od końca na MS u23 gdzie. 3/4 zawodniczek nie biega w PiS i do tego starta 3min... taki poziom reprezentują nasze kobiety obecnie :)

??

Opublikowano: 2017-02-02 21:12:30

lepiej, że dziewiąta. W PŚ jest 2 lub 3 od końca. Frustrujące. Dla wszystkich. Prócz trenerów.

FanBiegów

Opublikowano: 2017-02-02 22:46:36

I gdzie są teraz Ci, którzy mówili, że Polskie Biegi to porażka ?? Dominik Dzisiaj robi świetny wynik wczoraj Kamil ale o tym nie będziecie pisać, bo wolicie napisać, że biegi upadną bo Justyna skończy...

Działacz

Opublikowano: 2017-02-03 07:41:40

to szczęście ze jeszcze Dominika nie udało sie wykończyć jak reszty :)

kibic

Opublikowano: 2017-02-03 08:07:57

Dobry bieg D. Burego. Co nie zmienia faktu, że ewidentnie widać już w U-23 brak kadry z roczników 96-94, która już z zasady startuje w PŚ. Nawet Novaka zza południowej granicy nie ma, kiedyś wielokrotnego konkurenta Dominika w Alpen Cup. I wszystkich Norwegów z czołówki, którzy w zeszłym roku, jeszcze na MŚJ stawali na podium. A teraz już biegają w PŚ.

NOWY

Opublikowano: 2017-02-03 14:54:09

nie masz pojecia o biegach narciarskich skoro dla ciebie Nowak jest lepszy od Dola bo startuje w pocharze swiata i tam zajmuje miejsca poza 50 i fisy ponad 60 przegrywa w eliminacjach z KNOPE ktory na tych mistrz jest i nawet przegral z DOLE

kibic

Opublikowano: 2017-02-03 17:47:24

Mam doskonałe pojęcie. Novak w PS zajmuje miejsca lepsze od Dominika - sprawdz archiwa biegów w których startował.Dominik z Novakiem w zeszłym roku w Alpen Cupach wygrał 3 razy. Novak przed Dominikiem był wielokrotnie. Również na MSJ 2016 był w pierwszej 10.

XYZ

Opublikowano: 2017-02-02 23:05:28

Bo biegi w Polsce upadają i jedna jaskółka wiosny nie czyni. Oczywiście że fajne wyniki Dominika i Kamila ale to bardzo mało.

FanBiegów

Opublikowano: 2017-02-03 14:14:35

Jedna jaskółka ?? Dominik Bury Kamil Bury Mateusz Haratyk Maciej Staręga I dużo młodszych, którzy są w stanie osiągnąć wynik. Niestety ciężko to zrozumieć tym, którzy od początku są negatywnie nastawieni.

biegacz na nartach

Opublikowano: 2017-02-03 06:10:04

Brawo !!!!!!! Dominik i Kamil gratulacje

Bardzo nowy

Opublikowano: 2017-02-03 07:16:58

Gratulacje .. ;-) Należą sie dla was chłopaki wielkie brawa a dla trenerow również.. ;-) chłopaki jestescie siła tego sportu i to kibiców najbardziej cieszy dziekujemy ze was mamy .!!! ( przynajmniej cos sie dzieje ) pozdrawiam..

sport

Opublikowano: 2017-02-03 09:13:02

Gratulacje!! Dla całego sztabu to wielki sukces!!! Do wiosny jeszcze daleko a jaskółek mam nadzieję będzie więcej !!!!!

Anty PZN

Opublikowano: 2017-02-03 12:48:32

ludzie czego gratulujecie, słabszych wyników niz w zeszłym roku, załosni jestescie. Wyniki sa lepsze ze wzgledu na zbliżające sie mistrzostwa swiata w Lahti

kibic

Opublikowano: 2017-02-03 13:51:36

i w związku z tym faktem, ze wielu zawodników co w MŚ już będzie startować nie zawraca sobie głowy U-23 w ogóle. Anty PZN ma rację.

DoKibica

Opublikowano: 2017-02-03 14:17:29

Chciałbym przypomnieć, że w biegach są liczone punkty FIS, więc wystarczy popatrzyć na b. Dobre fisy Dominika i nie potrzebna jest cała kadra do sprawdzenia się ze światem.

kibic

Opublikowano: 2017-02-03 17:51:49

nie neguje b.dobrych punktów FIS Dominika. Sprawdz rocznik tylko 96 w biegach męskich w statystykach punktów FIS i zobacz, że Dominik naprawdę nie jest w czołowce. Mówię tylko o biegach długich. Wiem, że Dominik nie jest sprinterem. Cieszę się, że ma wyniki i mam nadzieję, że będzie się rozwijał ale póki co nie ma podstaw do hura optymizmu.

FanBieg9

Opublikowano: 2017-02-03 14:07:14

FanBiegów

Opublikowano: 2017-02-03 14:09:41

Słabsze niż w zeszłym roku ?? Skoro o czymś piszesz to najpierw to udowodnij Pokaż porównanie z zeszłym rokiem a teraz

ANTY PZN

Opublikowano: 2017-02-03 14:20:08

NOWY

Opublikowano: 2017-02-03 14:58:47

puste slowa nic nie znacza poprosze o dowody ze wyniki byly lepsze i kogo !!!

Bardzo nowy

Opublikowano: 2017-02-03 14:20:07

Zazdrosc ludzka rzecz !!! Wybaczamy Ci... (anty pzn) ;-)

sport

Opublikowano: 2017-02-03 14:36:47

Do anty pzn gdyby Dominik wgrał to i tak byś powiedział że są za słabe fisy. Dzieci, ryby i TY głosu nie mają. Jak Ci się nie podoba to komentuj politykę. My się cieszymy z tego co mamy tak dalej chłopaki

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2017-02-03 15:26:47

Wszystkie te komentarze ,sa chyba po to zeby cos pisac!?Popatrzcie na Fis punkty ,niestety to jest wykladnik Polskiego narciarstwa biegowego.Wielkie gratulacje dla Dominika ,z takimi punktami przy super dyspozycji,bardzo dobrych nartach i sowim dniu,prawdopodobnie moglby walczyc w PS o punkty ,czyli do 30! Inaczej mowiac z 56 Fis punkty -to trzeba juz zapieprzac i to jeszcze jak.Wiem co pisze.! Reszta niestety ......coz powiedziec ....? Trenerow podobno ocenia sie po zespole,wiec wiecej nie trzeba pisac i mowic

Opublikowano: 2017-02-03 17:15:17

Jeszcze dla wszystkich ,ktorzy sie nie orientuja dlaczego Fisy sa tak wazne....np.MSJ -bierze sie pod uwage 5 najlepszych z fisami,oblicza sie srednia,nastepnie dystans oblicza sie srednia,i czas oblicza sie srednia,i te wszystkie wspolczynniki razem dodane -oblicza sie srednia,i w ten sposob mamy wspolczynnik od ktorego zaczyna sie naliczanie punktow,! Na PS jest zawsze 0,00.To dla tych ktorzy pewnych reczne niezabardzo rozumieja!