Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ PyeongChang: Justyna Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! U mężczyzn triumfuje Petr Sedov [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-04

Przedolimpijską próbę w koreańkim PyeongChang Justyna Kowalczyk będzie wspominać z sentymentem. Pod nieobecność czołowych zawodniczek PŚ odniosła dziś zwycięstwo w biegu łączonych na 15 kilometrów, a tym samym swoje 50 w PŚ. U panów na podium znaleźli się Rosjanin i dwóch Norwegów.

 

Polka, która na trasę wybiegłajako trzecia, szybko narzuciła rywalkom wysokie tempo - już na pierwszym podbiegu awansowała o jedną lokatę, by następnie pewnie prowadzić, podczas gdy rywalki toczyły między sobą walkę o kolejne miejsca. Przewaga na wysokości 2,5 kilometra wynosiła już 17 sekund. 

 

Myśli o zwycięstwie pojawiały się u kilku zawodniczek, przede wszystkim bardzo doświadczonej Japonki, Masako Ishidy czy Norweżek: Anny Svedsen i Silje Slind, które jednak systematycznie traciły - po 5 kilometrach biegaczka z Kasiny Wielkiej miała 42 sekundy przewagi.

 

Po zmianie nart przyszedł jednak ten mniej lubiany styl dowolny, który ostatnio Polka omijała szerokiem łukiem. Mimo to 55 sekund przewagi dawało nadzieję na jubileuszowe zwycięstwo. Co ciekawe, na kolejnym okrążeniu różnica wcale nie malała, ale rosła, mimo że do walki włączyła się Amerykanka Elisabeth Stephen. Ostatecznie okazało się, że ani ona, ani zawodniczka z Kraju Kwtinącej Wiśni nie jest w stanie przyspieszyć tak, by choćby postraszyć Kowalczyk. Koniec końców dwukrotna mistrzyni olimpijska zwyciężyła z przewagą 56 sekund nad Elisabeth Stephen i minuty 14 sekund nad Masako Ishidą. 

 

Dla Kowalczyk był to nie tylko 50. triumf w karierze, ale też wielki powrót, bowiem ostatni raz w PŚ wygrywała w styczniu 2014 roku w Szklarskiej Porębie, a nie startowała w nim niemal 2 miesiące. 

 

WYNIKI PAŃ

 

O 8.00 polskiego czasu rozpoczęły się zmagania panów w biegu łącoznym na 30 kilometrów. Zwycięstwo odniósł Rosanin, Petr Sedov, ale jego przewaga nad rywalami była daleka od tej, którą wypracowała sobie Kowalczyk. Biegacz naszych wschodnich sąsiadów przybiegł na metę ,66 sekundy przed Norwegiem, Danielem Stockiem, i 12,46 sekundy nad jego kolegą z kadry, Mathiasem Rundgreenem. 

 

Czołową szóstkę uzupełnił kolejny Rosjanin, Szwed i Japończyk. Polacy nie startowali. 

 

WYNIKI PANÓW

 

KaEn

Komentarze - 1

XYZ

Opublikowano: 2017-02-04 10:46:59

Bardzo dobry bieg Justyny, to daje nadzieję że forma rzeczywiście poszła w górę. Oczywiście nie startowała czołówka, ale zwycięstwo to zwycięstwo i to z dużą przewagą. Na duzy plus to że Justyna w łyżwie biegła na poziomie Sthepen. Polka poznała trasy gdzie odbędą się igrzyska co też jest bardzo korzystne. Śmieszy mnie natomiast to że nie startowała tu nasza kadra. Była tu szansa dla naszych dziewczyn na duże punkty PŚ i najwyższe miejsca w karierze. Ale nie one wolały jechać na Uniwersjadę czyli na imprezę półamatorską. I co im to dało, nawet medalu nie zdobyły. Nasi panowie też mogli się tu wybrać. Dla takiego Klisza czy Antolca była nie powtarzalna szansa na pierwsze punkty i kto wie czy nie jedyne w ich karierze.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl