EYOF Erzurum 2017: Kristina Kuskova i Andrei Nekrasov z Rosji najlepsi łyżwą

2017-02-14

Drugą konkurencją, po wczorajszych biegach stylem klasycznym, rozgrywaną w ramach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy były biegi stylem dowolnym. Wśród dziewcząt, które rywalizowały na dystansie 7,5 km triumfowała Kristina Kuskova z Rosji, a wśród chłopców na dystansie 10 km najlepszy okazał się jej rodak Andrei Nekrasov.

Wśród dziewcząt, w biegu na 7,5 km łyżwą, wygrała Rosjanka Kristina Kuskova uzyskując czas 19:13,3. Na drugim miejscu, podobnie jak wczoraj, uplasowała się kolejna zawodniczka z Rosji Elena Kucheva, jej strata do zwyciężczyni wyniosła 10,2 s. Trzecie miejsce zajęła Josefiina Book z Finlandii, tracąc do triumfatorki 21,3 s.

Na czwartym miejscu uplasowała się wczorajsza zwyciężczyni Anja Mandeljc ze Słowenii (strata 22,0 s), piąta była Melissa Gal z Francji (+36.2 s), a szóste miejsce zajęła Mariia Trunova z Rosji (+47.7 s).

Wśród chłopców, którzy mieli do pokonania 10 km triumfował, wczorajszy srebrny medalista, Andrei Nekrasov z Rosji. Jego czas to 21:37.3. Na drugie miejsce z trzeciego w porównaniu z dniem wczorajszym awansował Petteri Koivisto z Finlandii, tracąc do zwycięzcy 33.4 s. Trzeci był Rosjanin Andrei Kuznetsov, który do swojego rodaka stracił 36.6 s.

Podobnie jak w biegu dziewcząt, na czwartym miejscu uplasował się zwycięzca wczorajszego biegu klasykiem, Fin Miska Poikkimaki, a jego strata wyniosła 37.5 s. Ponownie piąte miejsce zajął Francuz Vincent Buiatti (+49.8 s), a szósty był Aleksandr Terentev z Rosji (+52.5 s).