Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Urszula Łętocha wygrywa Slavic Cup w Czechach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-25

Trochę w cieniu Mistrzostw Świata w Lahti, oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem rozegrano dzisiaj kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego (Slavic Cup) w czeskim Jabloncu nad Nisou. Bieg kobiet na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym wygrała Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany.

 

Dzisiaj w jabloncu rywalizowano stylem klasycznym, panie pokonywały pięć kilometrów, panowie dystans dwukrotnie dłuższy.

Zwyciężczyni piątki Urszula Łetocha zawodniczka klubu LKS Wiśniwoa Osieczany przebiegła dystans w czasie 14;14,05 minuty, zdobywając bardzo dobre FIS punkty - 78,73. Druga i trzecia lokata dla Czeszek Anny Sixtovej i Terezy Tvaruzkovej. Wspomnijmy, że Sixtova to 14 i 16 zawodniczka amerykańskich Mistrzostw Świata U-23 rozegranych trzy tygodnie temu.

Ula Łętocha jak widać, po powrocie z USA utrzymuje równą wysoką dyspozycję, dlaczego nie zabrano jej do Lahti pozostaje tajemnicą władz PZN i trenerów kadry. Uważam, że nie stać nas na komfort pomijania zawodniczki w imprezie tej rangi, aż takiego wyboru w biegach żeńskich nie posiadamy.

WYNIKI KOBIET

 

W biegu mężczyzn mieliśmy także naszych kadrowiczów. W zdominowanej przez Czechów konkurencji (zajęli pierwsze cztery miejsca) najlepiej pobiegł Kamil Bury (FIS punkty 73,35 !) zajmując piątą lokatę. Miejsce z numerem 15 to kolejny nasz reprezentant młodzieżówki Kacper Antolec.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jutro w Jabloncu biegi pościgowe stylem dowolnym.

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl