Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Muonio / Olos: Justyna Kowalczyk 11 w łyżwie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-11-12

Dziś w ramach przedsezonowego sprawdzaniu pod egidą FIS w fińskim Muonio Panie i Panowie rywalizują w biegach stylem dowolnym na 10 i 15 kilometrów. Niestety słabiej niż w piątek i sobotę wypadła Justyna Kowalczyk, która znalazła się w drugiej dziesiątce.

 

Jak wiadomo, Polka, delikatnie mówiąc, za łyżwą nie przepada, stąd nie dziwi słabszy rezultat. Już na samym początku rywalizacji biegaczka z Kasiny Wielkiej notowała dużo słabsze czasy od rywalek, plasując się na 14. i 15. miejscu. Dopiero na wysokości 8300 metrów, czyli na 300 metrów przed metą, przesunęła się na 11. lokatę, by pozostać na niej już do samej mety. Ostatecznie czas złotej medalistki olimpijskiej z Vancouver i Sochi wyniósł 23:10,0 sekundy, a stratat do triumfatorki - Anne Kylloenen - 42,6 sekundy. Podium uzupełniły reprezentantki Norwegii i Finlandii - jako druga linię mety przekroczyła Emillie Kristoffersen, a jako trzecia Laura Mononen. Strata wyniosła odpowiednio 8,6 sekundy oraz  14 sekund.

 

Justyna Kowalczyk tak skomentowała swój występ na Twitterze: Dobry, spokojny bieg wyszedł. Myślałam, że stylem dowolnym jestem w znacznie gorszym miejscu. No i za drugie okrążenie to mnie nawet Szef pochwalił...

 

 

TYMCZASOWE WYNIKI LIVE FIS

 

Swoje zmagania na 15 kilometrów rozpoczęli już panowie, ostatni z zawodnikó wybiegnie na trasę o 11:16 polskiego czasu. Relacja TUTAJ.

 

red

fot. Aftenposten

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl