Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zawody w Galivare wygrywają Charlotte Kalla i Jewgienij Bjełow, nasi reprezentanci poza TOP 30 [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-11-17

Pierwsze oficjalne zawody FIS z udziałem naszej kadry A biegaczy narciarskich rozegrano dzisiaj w szwedzkim Galivare. Bieg pań na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym wygrała zawodniczka gospodarzy Charlotte Kalla, u panów triumfował... Evgeniy Below.

 

Nas oczywiście najbardziej interesują wyniki naszych kadrowiczek. W biegu wystartowały Ewelina Marcisz, Martyna Galewiczi i Urszula Łętocha. Najlepsza okazała się Marcisz, która została sklasyfikowana na 46 miejscu ze stratą wynoszącą 1:21,2 minuty. Galewicz to miejsce 70 ze stratą 1:55,4 minuty. Kolejne 11 sekund straty i pozycja z numerem 76 to Urszula Łetocha.

Bieg ukończyły 92 zawodniczki.

 

Charlotte Kalla pokonał swój dystans w czasie 12:58,1 minuty. 8,8 sekundy straty to kolejna zawodniczka trzech koron Hanna Falk, podium uzupełnia Rosjanka Julia Bjełorukowa. W zawodach oprócz szerokiej grupy zawodniczek gospodarzy wystartowała także reprezentacja Rosji oraz min. szwajcarki, amerykanki i japonki.

 

Panowie rywalizowali na dystansie 10 kilometrów także stylem dowolnym. W biegu wystartowała czwórka naszych kadrowiczów z grupy A Maciej Staręga, Dominik Bury, Jan Antolec i Paweł Klisz. Najwyżej z nich uplasował się Staręga, który zajął 71 miejsc tracąc do zwycięzcy 2 minuty i 10 sekund. Miejsca pozostałych zawodników to Bury - 75 (5 sekund straty do Maćka), Antolec - 114 i Klisz - 127.

 

Zawody absolutnie zdominowali Rosjanie w TOP 20 mamy aż 13 reprezentantów Sbornej. Wygrał Jewgienij Bjełow w czasie 23: 08, 5 minuty. Sześć i pół sekundy za nim sklasyfikowano Siergieja Ustjugowa. Trzecia lokata dla szwajcara Dario Cologni. Pierwszy z zawodników szwedzkich Marcus Hellner zajął dzisiaj dziesiątą lokatę.

 

WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jak na pierwszy start w sezonie naszych kadrowiczów to wiemy, że nic nie wiemy? Dwa kolejne starty w Galivaere powinny dać obraz, w jakim miejscu znajduje sie nasza ekipa.

Jutro w Szwecji biegi dystansowe stylem klasycznym, a w niedzielę także klasykiem sprinty indywidualne. Tutaj już będziemy liczyć na miejsce conajmniej w TOP 10 Macieja Staręgi, przypomnijmy, że w ubiegłych latach Maciej ostatnie starty przed inauguracją Pucharu Świata w sprintach kończył na podium lub tuż za nim.

Oficjalne wyniki załączymy po południu.

 

red

 

 

Komentarze - 4

Olaf

Opublikowano: 2017-11-17 16:08:57

Bedzie to obraz nędzy i rozpaczy

zawodnik

Opublikowano: 2017-11-17 22:00:37

no pan Antolec i pan Klisz to nie wiem co robią w tej kadrze

Kibic

Opublikowano: 2017-11-18 00:20:18

Cudnie nowe stroje na s. narodowym prezentowali. Ten pan z mikrofonem mowil wtedy ze olimpiczycy. No i na 100m amatorom dokopali. Życie na biegowkach. A na forum tylko narzekania.

oooo

Opublikowano: 2017-11-18 18:17:18

Z częścią naszej samozwanczej kadry olimpijskiej wygrywają roczniki 97,98,99 a i nawet 2001. I do tego jeszcze z Japoni;).Na to już trudno będzie znaleźć kolejne usprawiedliwienie,Panowie:(.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl