Drugie miejsce Justyny Kowalczyk w Saariselce! [WYNIKI]

2017-11-17

Bieg na 5km stylem klasycznym rozgrywany w fińskiej Saariselce wygrała wschodząca gwiazda austriackich biegów narciarskich – Teresa Stadlober. Drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk, trzecie lokata dla Anny Schevchenko reprezentującej Kazachstan. Najlepszy wśród panów na dystansie 10km okazał się Francuz Maurice Manificat.

31,9s to różnica, jaka dzieliła na mecie zwyciężczynię Teresę Stadlober z Austrii i naszą reprezentantkę Justynę Kowalczyk, trzecia Anna Schevchenko straciła +47,3s i tylko o 0,1s wygrała z czwartą Poliną Sernosovą z Białorusi. Piąte miejsce ze stratą +56,5s zajęła Caroline Thomas Hugue z Francji, a szóste Irina Bykova z Kazachstanu (+57,9s).

W rywalizacji mężczyzn zawody zdominowali reprezentanci Francji, cztery pierwsze lokaty należały właśnie do nich. Pierwsze miejsce zajął Maurice Manificat, drugie Jean Marc Gaillard (+31,8s), trzecie Alexis Jeannerod (+44,7s), a czwarte Clement Parisse (+48,2s). Piąta pozycja na liście wyników należy do Veselina Tsinzova z Bułgarii, jego strata to +50,6s; na szóstym miejscu kolejny Francuz Damien Tarantola (+55,1s straty).