Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Gaellivare: Sprinty stylem klasycznym Maciej Staręga kończy na ćwierćfinale, wygrywają gospodarze [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-11-19

Ostatni dzień zawodów w Gaelivare to sprinty stylem klasycznym. Na liście startowej mieliśmy dwie Polki i czterech Polaków.  Tylko Maciej Staręga zdołał awansować do ćwierćfinałów, reszta zawodników zawiodła. Niestety, dla Maćka ćwierćfinał sprintów klasykiem był ostatnim akordem weekendu w Gaelivare. Zwycięstwa powędrowały w ręce gospdoarzy.

 

FINAŁ PAŃ I PANÓW

 

W finale złudzeń rywalkom nie pozostawiłą reprezentantka gospodarzy Stina Nilsson, wyprzedzając o 1,89 sekundy Rosjankę Natalię Matveevą. Podium uzpełniła kolejna z zawodniczek Sbornej Yulia Belorukova (+3,16 sekundy). W ślady swojej koleżanki poszedł Oskar Svensson, który zapewnił sobie zwycięstwo czasem 3:21,63 sekundy. O 0,4 słabszy był jego rodak Theodor Peterson, a jako trzeci linię mety przekroczył Rosjanin Nikita Kriukov.

 

WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

ĆWIERĆFINAŁ PANÓW

 

U panów pierwszy ćwierćfinał padł łupem Andreya Parfenova i Oskara Svenssona, drugi z kolei Calle Halfvarssona i Gleba Retivykyha. Najlepsze czasy trzeciego ćwierćfinau należały do Teodora Petersona i Emila Johanssona.

Maciej Staręga pobiegł w czwartym ćwierćfinale z trzema Rosjanami: Antonem Gafarovem, Andreyem Sobakarevem i Maxiimem Wylegzhaninem. Do grona rywali dołączyli Kazach Alexey Poltoranin i Szwed Viktor Thorn. Tylko Wylegzhanin (29. lokata) był w kwalifikacjach niżej od Maćka. Ostatecznie do rozstrzygnięć w czwartym półfinale potrzebny był fotofinisz, jednak nie z udziałem Polaka, który zajął swoim biegu 5. lokatę z czasem 3:31,39 sekundy i tym samym zakończył zmagania w Gaelivare na ćwierćfinale, tracąc do triumfatora Antona Gafarova 5,78 sekundy. Drugie miejsce z czasem o 0,03 sekundy lepszym od Viktora Thorna wywalczył Maxim Wylegzhanin, bezpośrednio awansując do półfinału. 

Przepustkę do biegu w półfinale z ostatniego ćwierćfinału wywalczyli Alexander Panzhinskiy oraz Alexey Vitsenko. Z najlepszymi czasami spoza czołowych miejsc dalej biegali Nikita Kriukov i Johan Haeggstroem.

 

ĆWIERĆFINAŁ PAŃ

 

Wśród Pań do półfinału awansowały zawodniczki na pierwszych i drugich miejscach poszczególnych biegów, czyli Hanna Falk, Elena Soboleva, Ida Ingemarsdotter, Natalia Matveeva, Alisa Zhambalova, Stina Nilsson, Yulia Belorukova, Anna Haag i Nadine Faehndrich. Z najlepszymi czasami spoza czołowych miejsc dalej awansowały Maria Nordstroem oraz Joanna Sundling.

 

KWALIFIKACJE

Wśrod kobiet najlepsza w kwalifikacjach okazała się być Hanna Falk, tuż za nią ze stratą 1,9 sek. znalazła się Stina Nilson ze Szwecji, a pierwszą trójkę uzupełniła Evgenia Shapovalova. Pollki nie przebrnęły kwalifikacji: Ewelina Marcisz zakończyła zawody na 40. miejscu, a Urszula Łętocha na 41. 

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn najlepszy czas kwalifikacji uzyskał Oskar Svennson, ze stratą 0,76  sekundy przybiegł Anton Gafarov. Miejsce trzecie dla Aleksandra Panzhinskiy z Rosji. 

 

Z Polaków najbardziej liczyliśmy na Macieja Staręgę, który jako jedyny awansował do ćwierćfinałów - z 22. pozycji. Pozostali  nasi reprezentanci spisali się dość "przeciętnie" Najlepiej z pozostałej trójki wypadł Dominik Bury, zajął 76. lokatę. Jan Antolec i Paweł Klisz to odpowiednio pozycje 85. i 86.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka & KaEn

Komentarze - 13

Kibic

Opublikowano: 2017-11-19 11:24:06

Brawo Klisz

Boni

Opublikowano: 2017-11-19 12:08:41

PIEknie OLIMPIJCZYCY. jest progres u Antolca. Klisz wysmienicie Staręga tez super obraz nędzy i rozpaczy

Boni

Opublikowano: 2017-11-19 12:10:20

PIEknie OLIMPIJCZYCY. jest progres u Antolca. Klisz wysmienicie Staręga tez super obraz nędzy i rozpaczy

Ela

Opublikowano: 2017-11-19 12:14:11

Dosc przecietnie. Tragicznie tyle lat sie woźą i z roku na rok coraz gorzej jak długo jeszcze bedzie sie ciągła ta beznadzieja

Kuk

Opublikowano: 2017-11-19 13:44:10

Pozamiatane!!!!!!!!!

dość przeciętnie?

Opublikowano: 2017-11-19 14:12:32

Pozostali nie spisali się dość przeciętnie, tylko bardzo słabo.I jak można usprawiedliwiać Antolca i Burego, bo to dystansowcy ( choć w biegach dystansowych też pobieli beznadziejnie obaj), to P.Klisz raczej nie ma usprawiedliwienia. Od lat mydli oczy czy jest sprinterem, czy dystansowcem. I na chwilę obecną można tylko stwierdzić, że jest turystą i bezpodstawnie zajmuje miejsce w kadrze A. A usprawiedliwienia, że szykują formę na IO a nie na starty tego typu będą śmieszne - żaden z nich nie jest Northugiem, który może sobie mówić co chce, a medal i tak zrobi. Jedyna nadzieja w tym, że na IO nie może być az tylu dobrych zawodników jednej nacji, bo są limity :)). Więc Maciek może dojdzie do połfinału.

Kibic

Opublikowano: 2017-11-19 18:00:27

Maciej wyżej nie mierzy na IO niż półfinał. Z limitami to realne. Reszta samozwańczych olimpijczyków niech się martwi czy im młodzież nie dołoży w MP2018 w ramach eliminacji na IO. Mam przeczucie że będzie się działo.

Kibic

Opublikowano: 2017-11-19 22:09:23

Maciej mierzy.......jak narazie marne nadzieje

kibic

Opublikowano: 2017-11-19 17:03:19

Te wyniki tylko potwierdzają konieczność wyłonienia kadry olimpijskiej podczas eliminacji. U dziewczyn być może kadrę olimpijską prócz Justyny powinny tworzyć juniorki B. U chłopaków zamiast Antolca i Klisza, K.Bury i M.Haratyk. I gadanie,że są młodzi, nie jest żadnym argumentem. Lepiej wydać pieniądze na młodych, niż fundować wyjazdy takim, co nie robią żadnego progresu.

obserwator

Opublikowano: 2017-11-24 18:00:12

Mnie interesuje kto dopuścił Kamila do treningów patrząc na jego kolana za chwile będzie chodził o lasce PZN da mu rente.

kibic

Opublikowano: 2017-11-21 16:02:33

nie żeby coś ale za przeproszeniem wasze komentarze są żałosne ! są to pierwsze zawody otwarcia sezonu, dajcie chłopakom szanse się rozkręcić a później oceniajcie a nie po pierwszym biegu !!!

hehe

Opublikowano: 2017-11-21 21:37:12

Rozkrecaja się od x lat:)

on

Opublikowano: 2017-11-28 09:31:02

może jednak niech odpuszczą sobię olimpiadę i tak nikt się nie zorientuje ,że ich nie ma

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl