Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biegi łyżwą na dochodzenie w Ruce: Bjoergen pokonana, a Klaebo wciąż niepokonany. Justyna Kowalczyk w trzeciej dziesiątce [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-11-26

Dziś w ramach inaugurującego PŚ w biegach weekendu w Ruce Panie i Panowie rywalizowali w biegach na dochodzenie. Tym razem Marit Bjoergen nie udało się wygrać, a pokonała ją Charlotte Kalla. U Panów kolejny triumf powędrował do Johannesa Klaebo. Justyna Kowalczyk uplasowała się na 24. lokacie, a Ewelina Marcisz i Dominik Bury znaleźle się w siódmej dziesiątce.

 

Od samego początku Kalla i Bjoergen biegły właściwie razem, ponieważ strata dwóch sekund to bardzo niewiele. Szwedka do połowy dystansu trzymała się tuż z plecami Norweżki. Pozostałę zawodniczki traciły coraz więcej do prowadzącej dwójki, a na pierwszym pomiarze Justyna Kowalczyk miała już ponad minutę straty, plasując się na 21. lokacie. Dopiero na wysokości 6700 metrów Kalla zaatakowała i objęła prowadzenie, chociaż multimedalistka olimpijska z Kraju Wikingów nie odpuszczała – na 2,5 kilometra przed metą ponownie wyszła na czoło stawki, ale przewaga była minimalna – 0,3 sekundy. Ostatecznie Kalla wzięła rewanż i ponownie pokonując reprezentantkę Kraju Wikingów, już pewnie zmierzała do mety na ostatnich kilkuset metrach, tylko powiększając przewagę.

 

Za plecami norweskiego-szwedzkiego duetu toczyła się walka o trzecie miejsce, w pewnym momencie nawet dwie grupy pościgowe podążały za prowadzącymi, a znajdowały się w niech m.in. Stina Nilsson, Heidi Wengczy Teresa Stadlober. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczyła Norweżka Garhnhild Haga, tracą do Kalli 33,9 sekundy. Bjoergen z kolei zabrakło 9,7 sekundy. Justyna Kowalczyk zajęła ostatecznie 24. pozycję, a Ewelina Marcisz była 65. Czasy Polek to odpowiednio 28:30,4 sekundy oraz 31:37,6 sekundy.

 

- Zostawiłam na trasie całe zdrowie, udało się zawalczyć. Dawno tak dobrego biegu stylem dowolnym nie miałam. Byłam pewna, że wypadnę poza trzydziestkę. To kolejny dobry trening dla mnie - spełniłam część planu, dogoniłam dziewczyny biegnące tuż przede mną. Niestety nie dałam rady długo się za nimi utrzymać, a później już stoczyłam już walkę sama z sobą. Ze startu na start będzie coraz lepiej zarówno stylem klasycznym, jak i dowolnym, ale wiem, że dowolnym daleko nie zabiegnę (…). W Lillehammer powinnam zrobić jeszcze krok do przodu – przyznała biegaczka z Kasiny Wielkiej na antenie TVP.

 

WYNIKI KOBIET

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PAŃ

 

U Panów zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył Johannes  Hoesflot Klaebo, chociaż walka z Sundbym trwała do samego końca, a 21-latek nie prowadził przez cały bieg. Na ostatnich 5 kilometrach liderowali Harvey z Kanady,  Sundby czy Rosjanin Evgeniy Belov, a Klaebo był nawet czwarty. Ostatecznie jednak na trzy starty zapisał na swoim koncie trzy zwycięstwa, a podium uzupełnili Martin Jonsrud Sundby, który przesuwał się w górę, wyprzedzając kolejnych zawodnikó1) na całej trasie, oraz Alexander Bolshunov, który spadł z trzeciego miejsca. Czołową czwórkę zamknął Alex Harvey, a od Klaebo dzieliło go zaledwie 1,6 sekundy.

 

Dziś wśród Panów mieliśmy tylko jednego reprezentanta. 62. lokata należała do Dominika Burego, którego czas wyniósł 40:24,8 sekundy, a strata do 30. lokaty nieco ponad 4 minuty. 

 

WYNIKI PANÓW

 

 

KaEn

fot. Aftenposten

Komentarze - 9

..

Opublikowano: 2017-11-26 14:34:55

65 pozycja to Marcisz a nie Łętocha

Ela

Opublikowano: 2017-11-26 18:54:14

Starega jak i Łetocha albo się obrazili albo robią łaske źe startują tak jak i pozostali kadrowicze .Skoro opłacany jest cały sezon przygotowawczy to nie jest obowiązkiem start w zawodach? To ze zajmują bardzo odległe lokaty to wiadomo ale czy to ich zwalnia ze startow?

Tomasz

Opublikowano: 2017-11-26 22:03:54

Powinni rozliczyć osoby odpowiedzialne z reprezentację. Gdyby Maciek i Dominik sami przygotowywali się do sezonu wykorzystując środki pozostałych z życia na biegowkach odnosiliby lepsze wyniki. Pozostali niestety ciągną naszych liderów w dół.

Marek

Opublikowano: 2017-11-26 23:46:30

Nikt nikogo nigdzie nie ciągnie kazdy odpowiada za siebie szkoda tylko Burego bo z ta ekipa do niczego nie dojdzie

Tomasz

Opublikowano: 2017-11-27 12:30:56

Ciągnie ciągnie. Jak trenujesz ze slabeuszami to na ich tle wydaje ci się że jesteś dobry. Później przychodzą zawody i wszystko się weryfikuje. Turyści zajmują 120 miejsca a zawodnicy okolice 50.

x

Opublikowano: 2017-11-27 09:20:40

to prawda, w takim zestawieniu w kolejnym sezonie Dominik zacznie już mówić jak Janek... :))

kibic

Opublikowano: 2017-11-27 14:04:17

a wytłumaczy mi ktoś jak to jest że bolshunov wygrywa mistrzostwa swiata u23, za rok jest czołowym biegaczem pucharu swiata, gdzie bury na ms u23 przegyrwa z nim 1.18 i jest 10 ? a rok później przegrywa z nim 3/4 minuty ?

xx

Opublikowano: 2017-11-27 18:21:22

Bo zawodnicy biegajacy w PS rzadko już Startują na w MS-U23. Klaebo też mógł startować A tego już nie robi. Dlatego D.Bury był 10 a nie np.30.

xx

Opublikowano: 2017-11-27 18:27:48

Idąc tym tropem warto zauważyć,że w 2015 na MSJ w Almatach Dominik był 15 a Klaebo 17.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl