Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sprinty w Santa Caterina, czwórka naszych w finałach [WYNIKI + LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-12-01

Pierwszy dzień trzydniowych zawodów FIS w Santa Caterina to sprinty stylem dowolnym z udziałem dużej grupy naszych zawodników. Kwalifikacje przebrnęła czwórka z nich: Sylwia Jaskowiec, Urszula Łętocha i Monika Sinder. W biegu panów tylko Kamil Bury awansował do ćwierćfinałów.

AKTUALIZACJA - LISTA STARTOWA NA 02.12.2017

 

W rywalizacji pań nasze zawodniczki zgodnie zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce. Najwyżej z nich uplasowała się Urszula Łętocha, która została sklasyfikowana na 20 miejscu. Dwie lokaty za nią mamy Sylwię Jaśkowiec, aktualna Mistrzyni Polski w sprincie Monika Skinder zakończyła rywalizację na pozycji z numerem 24.

Sprinty wygrała Francuzka Jean Aurore.

W finałach panów nasz jedynak Kamil Bury został sklasyfikowany na 25 miejscu, swój udział zakończył w biegu ćwierćfinałowym. Kamil prowadził swój bieg praktycznie do ostatniej finiszowej prostej, gdzie zachaczony przez rywala wywrócił się i uderzył głową o ziemię. Interweniowały służby medyczne, zawodnik przez dłuższą chwilę nie podnosił się z ziemi. Przypomnijmy, zawodnik miał szósty czas kwalifikacji.

 

WYNIKI SPRINT KOBIET

 

WYNIKI SPRINT MĘŻCZYZN

 

Dzisiejsze zawody we Włoszech były pierwszym poważnym sprawdzianem dla naszych młodzieżowców oraz zawodników z kadry A. Wyniki (ja na razie) pokazują porządek w sprintach wśród kobiet, zarówno Sylwia Jaśkowiec jak Urszula Łętocha powalczą z pewnością o medale indywidualne i drużynowe na zaplanowanych na początek stycznia Mistrzostwach Polski Seniorów. Obie zawodniczki reprezentują klub LKS Makram Wiśniowa. Aktualna Mistrzyni Polski Seniorek 16-letnia Monika Skinder także włączy się do tej rywalizacji. Dzisiaj z licznej grupy naszych zawodniczek w Santa Catarina była trzecia i oczywiście najmłodsza w finale. Jeżeli nic złego się nie wydarzy mamy zmienniczkę do sprinterskiej sztafety...

Jak wypadły pozostałe nasze panie? Najbliżej awansu była Eliza Rucka, której do TOP 30 zabrakło niecałej sekundy. Za Rucką reszta kadrowiczek z młodzieżówki i Martyna Galewicz z kadry A.

 

W kwalifikacjach panów naszym jedynakiem, który awansował był wspomniany już Kamil Bury. Kolejnym naszym reprezentantem był młodszy brat Kamila Dominik, który zdecydowanie lepiej biega dystanse. Dzisiaj jednak pokonał kolegów z kadry Pawła Klisza i Jana Antolca. Zatrzymajmy sie jeszcze przy kadrze A. Ciekawe co musi się zdarzyć, żeby starszy z braci Burych zyskał uznanie w oczach decydentów PZN i został dokoptowany do reprezentacji. Jest zdecydowanie najlepszym po Macieju Starędze polskim sprinterem, miejmy nadzieję, że kolana Kamlia wytrzymają trudy sezonu i (oby) zobaczymy go w Korei na Igrzyskach Olimpijskich.

Sam wywołałem temat, sam kontynuuję. Igrzyska w Korei.

MP Seniorów początkiem stycznia mają być kwalifikacją do tej najważniejszej imprezy czterolecia. Czy szanse na wyjazd dostaną zawodnicy spoza kadry A dowiemy się pod koniec stycznia, nadal niestety eliminacje, eliminacjami, a ostateczną decyzję podejmuje zarząd. Szkoda, ze decyzji o wyjeździe do Korei nie podejmują sami zawodnicy na trasie... Co będzie jeżeli Kamil Bury okazę się drugim po Macieju Starędze sprinterem, co jeżeli Monika Skinder powtórzy ubiegłoroczny wynik i zdobędzie złoto. Oj będzie kłopot na ul. Mieszczańskiej w Krakowie (siedziba PZN), oj będzie.

 

WYNIKI KWALIFIKACJE KOBIET

WYNIKI KWALIFIKACJE MĘŻCZYZN

 

Kuba Cieślar

 

na zdjęciu Urszula Łetocha/foto.Paweł Hajda

 

Komentarze - 14

Kibic

Opublikowano: 2017-12-01 16:56:41

Chyba jest błąd w tytule artykułu: „Zamiast czwórka naszych w finałach” powinno być: przebrała kwalifikacje i walczy dalej w ćwierćfinałach... PS. Kadra A dostała w d *** od młodzieżówki- a Oni myślą startować na IO ???! Po co?

hmm

Opublikowano: 2017-12-01 17:14:55

Na igrzyska do Kowalczyk i Staregi powinno sie dokooptować młodych. Ci starzy juz dawno udowodnili ze nic z nich nie będzie. Albo brakuje im talentu albo pracowitości albo jedno i drugie. MP to nieobiektywna rywalizacja bo ci starsi mogą byc forowani i przez serwismanow i przez sędziów a i sprzęt na pewno inna klasa. Obiektywne sa tylko miedzynarodowestarty z obcymi sędziami trasami itz...

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-12-01 17:24:02

No nie przesadzajmy, to już nie czasy mierzenia stoperami kiedy można było coś naciągnąć. Forowanie przez sędziów w biegach jest niemożliwe, to nie skoki, gdzie można pokombinować notami. Co do sprzętu i serwisu to oczywiście jasne, że kadra ma lepiej. Jednak LEPIEJ ma i za granicą i na zawodach krajowych. Zresztą różnice sprzetowe powoli się zacierają...

xc

Opublikowano: 2017-12-01 18:02:05

Szczerze-odnoszę wrażenie,że i Janek i Paweł sa trenowani przez trenera,który absolutnie nie ma na nich pomysłu. I chce zrobić sprintera z chłopaka, który dobrze biegał dystanse. Szkoda też chłopaków bo są krolikami doswiadczalnymi. Ale chyba im to odpowiada skoro od lat nic z tym nie robią.

Fan

Opublikowano: 2017-12-01 18:50:37

Muszę przyznać że ciekawe wyniki. Jestem ciekaw jak jutro Polacy się spiszą na dystansach i kto z kadry A dostanie po tyłku od młodzieżówki. Antolec i Klisz to już w ogóle brak słów. I oni mówią że szykują się na IO. Jak będą nadal prezentować taki poziom to ja dziękuje. Paweł który uważa się za sprintera, spisał się słabiutko. Fajnie zaprezentował się Kamil i mam nadzieję że nic mu się nie stało. Szkoda że tak pechowo zakończył te zawody. Mam nadzieję że dostanie swoją szansę w PŚ. Tak patrząc to na ten moment chyba jest najlepszą opcją dla Staręgi na sprint drużynowy.

Kibic

Opublikowano: 2017-12-01 19:48:18

Brawo Klisz i Martyna. Młodzież was leje i to było do przewidzenia, zróbcie im miejsce a nie ośmieszacie słabymi lokatami

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2017-12-01 20:40:03

Trzeba powiedziec ze ogolnie cienitko ,wszyscy powyyzej 100 FIS punktow.Trener z jajami teraz powienien na nastepny PS zabrac Skinder i Rudzka a w chlopakach Kamila i Kacpra ! Przestancie z tymi mlodymi ze Maja czas, wygrywaja nalezy sie im.Przypuszczam ze jutro sie nic nie zmieni Bo jesli Klos jest dobry to bedzie rowniez jutro.

Do biegacza

Opublikowano: 2017-12-01 21:16:24

Kacpra ?? a z jakiego powodu ?? bo chyba nie mówisz, że po dzisiejszych wynikach :) Pozdrawiam

jutro

Opublikowano: 2017-12-01 21:40:31

Jutro juniorki biegną inny dystans niż seniorki,więc nie będzie porownania. Tak samo juniorzy i seniorzy. Więc nie ma szans, żeby zobaczyć jak wypada M.Haratyk w porównaniu do P.Klisza.

biegacz

Opublikowano: 2017-12-01 23:04:18

klichu bez szans z 3/4 młodzieżówki to jest przecież jasne.....

...

Opublikowano: 2017-12-01 22:23:25

A ja chciałbym usłyszeć co trener kadry A ma do powiedzenia. Bo chyba coś ma?

kibic

Opublikowano: 2017-12-01 22:40:22

Antolec ? Na PŚ - chyba jakaś pomyłka.... ani KAcper ani Jan nic sobą nie prezentują... zarówno na arenie w Polsce, już nie wspominając o zawodach międzynarodowych...

hm

Opublikowano: 2017-12-01 22:54:20

Mozna porównać bardzo prosto obliczając procentowa stratę do zwycięzcy kategorii. Strata podzielona przez czas zwycięzcy razy 100%.im niższy procent tym wyższy potencjał biegacza bo przeciez w PS będą biegali i rywalizowali z zagranicznymi i to do nich musza jak najmniej tracić.

??

Opublikowano: 2017-12-02 07:28:50

Halo? A gdzie w tym wszystkim jest ich trener? Bo póki co nie może się obronić wynikami żadnego podopiecznego. Albo jest taki niemadry, albo taki mądry i dlatego wziął chłopaków do Livigno,żeby ich porównać z mlodziezowka.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl