Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pś Lillehammer: Justyna Kowalczyk odpada w półfinałach sprintu. Zwyciężają reprezentanci Norwegii [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-12-02

W Lillehammer dziś możemy emocjonować się sprintami w stylu klasycznym. Jedyną reprezentantką Polski w ćwierćfinałach była Justyna Kolwaczyk,która odpadła w półfinałach. Najlepszymi zawodnikami dzisiejszego dnia byli Maiken Casperssen Falla i Johannes Klaebo

 

 

 FINAŁ PAŃ I PANÓW

 W finale pań zwyciężyła Maiken Caspersen Falla, przed Kristą Parmakoski i zwyciężczynią kwalifikacji Sadie Bjoersen.

 

Wśród Panów, nie było mocnych na Johannesa Klaebo, który w ślad za Northugiem na finszu pozostawił w tyle rywali. Na drugim miejscu znałazł się Sergey Ustiugov a na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Bolshunov.

Warto zaznaczyć że w cwierćfinałach znalazło się 10 pań i 12 panów reprezentujących Norwegię. Coś chyba o tym świadczy...

 

WYNIKI PAŃ FINAŁ 

WYNIKI PANÓW

 

 

PÓŁFINAŁ PAŃ i Panów


W półfinale panów Sergiey Ustiugov zwycieżył z Johannesem Klaebo, i obje zmierzą się w finale. Towarzyszyć im będą jeszcze ich reprezentacyjni koledzy oraz reprezentant Szwecji. 

 

Justyna Kowalczyk, niestety nie awanowała do finału. W drugim półfinale zajęła trzecie miejsce. Czas miała gorszy od Jessici Diggins i Ingvild Oestberg, które awansowały jako "szczęśliwe przegrane". 

 

 

ĆWIERĆFINAŁ PANÓW 

 


Zgodnie z planem do połfinału awansował Johannes Klaebo, a towarzyszyć mu będzie piątka Norwegów z dwunastu którzy awansowali do ćwierćfinałów. Zobaczymy jak się to rozwinie...

 

 

ĆWIERĆFINAŁY PAŃ

 

 Justyna Kowalczyk, startująca dziś w biegu ćwierćfinałowym numer 5. Nie miała łatwego zadania. Stina Nillson, Marit Bjoergen, Natalia Matveeva, to zawodniczki z którymi mierzyła się w swoim biegu. Jednak dosonale poradziła sobie i bardzo dobrze rozegrała bieg taktycznie, zaatakowała w bardzo dobrym dla siebie momencie i awansowała do półfinału.

 

W połfinale zobaczymy jeszcze Stine Nillson, Heidi Weng, Sadi Bjoersen, Ide Ingemarsdotter, Natalie Nepryaevą, Kristę Parmakoski, Spohie Caldwell, Maiken Casperssen Falle, Jessice Diggins, Ingvild Oestberg, Krokan Thea Murud. 

WYNIKI 

 

KWALIFIKACJE

 

Wśród mężczyzn prym nadal wiedzie Johannes Klaebo, który zwycięża w kwalifikacjach bez większego problemu. Nad drugim Aleksandrem Bolshunovem miał 4,31. przewagi. Na miejscu trzecim znalazl się Paal Golberg z Norwegii.

 

Niestety i dziś będziemy mieli tylko Justynę Kowalczyk w ćwierćfinałach, gdyż Maciej Staręga zakończył biegi kwalifkacyjne na miesjcu 58. 

 

WYNIKI MĘŻCZYZN (KWALIFIKACJE)

 

 

65. zawodniczek stanęło dziś na starcie w zawodach Pucharu Świata. Za Amerykanką, w kwalifikacjach uplasowały się kolejno, Finka Krista Parmakoski i  Natalia Nepryaeva z Rosji, które straciły 0,1 sekundę do pierwszej na mecie zawodniczki. 

 

Justyna Kowalczyk, kwalifikacje kończy na miejscu 14, ze stratą  3,43. Kowalczyk jest dziś jedyną naszą reprezentantką wśród kobiet. 

 

WYNIKI KOBIET KWALIFIKACJE 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 1

;)

Opublikowano: 2017-12-02 10:51:13

Ale ale sadie nie jest z NOR;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl