PŚ Toblach: Biegi pościgowe w ramach drugiego dnia rywalizacji. Justyna Kowalczyk na 37 miejscu.

2017-12-17

Drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Świata w Toblach, stał pod znakiem biegów pościgowych na dystansie 10 i 15 km. Najlepiej z naszych reprezentantek wypadła Justyna Kowalczyk. Zywciężyła Marit Bjoergen.

Drugi i ostatni dzień Pucharu Świata w Toblach to biegi pościgowe. Podczas tej edycji lekko ułatwione zadanie mają zawodnicy specjalizujący się w technice dowolnej, jednak biegacze, którzy preferują neutralną technikę biegu nie składają broni.

W dniu dzisiejszym zwyciężył Marit Bjoergen, która o 0,3 sek. poonała Ingvild Flugstad Oestberg. Na miejscu trzecim zawody ukończyła Heid Weng. Następne dwa miejsca nie umknęły również reprezentantkom Norwegii, które zdeklasowały dziś rywalki. Czwarta była Astrid Jacobsen a na piątej pozycji Ragnhild Haga.

Z Polek Justyna Kowalczyk zajęła 37 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt wczorajszego biegu, awansowała o 13 pozycji. Sylwia Jaśkowiec zakończyła rywalizację na 61 pozycji. 69. Martyna Galewicz.

Wśród mężczyzn zwyciężył Johannes Klaebo, który pokonał o niespełna dwie sekundy Sergeya Ustiugova, a na trzeciej pozycji uplasował się Aleksey Poltaranin. Jedynym reprezentantem Polski był Jan Antolec, który zawody ukończył na 78 pozycji.