Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Monika Skinder i Paweł Klisz wygrywają sprinty łyżwą w Novym Mescie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-01-13

Drugi dzień zawodów FIS w Novym Mescie to sprinty stylem dowolnym, gdzie Polacy spisali się wyśmienicie, odnosząc zwycięstwo zarówno wśród kobiet, jak i u mężczyzn. W żeńskiej rywalizacji triumfowała Monika Skinder, a u Panów Paweł Klisz.

 

FINAŁY

 

W ostatecznej rozgrywce panów o podium walczyli Paweł Klisz i Kamil Bury. Ten pierwszy spisał się najlepiej i przewodził pierwszej szóstce, pokonując Dusana Koziska i Moriclava Rypla. Szóstą lokatę w gronie finalistów zajął triumfator kwalifikacji Kamil Bury. Do półfinału nie zdołali awansować Michał Skowron (14. miejsce), Kacper Antolec (21.), Wiktor Czaja (22.), Maciej Zdziechowski (25.) i Maciej Popieluch (28.).

 

W finale Pań mieliśmy tylko jedną reprezentantkę, ale Monika Skinder, bo o niej mowa, pokazała, na co ją stać i w finale pokonała rywalki z Czech – drugą Terezę Beranovą i trzecią Katerinę Janatovą. Trochę pecha miałą Izabela Marcisz, która zmagania zakończyła na półfinale, ale była najlepszą z zawodniczek, które nie awansowały dalej, ostatecznie zajmując 7. lokatę. W półfinałach biegła jeszcze ostatecznie 12. Klaudia Kołodziej. Na ćwierćfinałach zmagania zakończyły 156. Weronika Kaleta,17. Justyna Pradziad i 25. Iwona Piekarz.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KWALIFIKACJE

 

Dzisiaj wszystkie kategorie startują razem, bez podziału na seniorów z Juniorami A oraz Juniorów A, B i C. W całej stawce najlepszy czas osiągnął Kamil Bury- 2:28,7 sekundy i z przewagą 2,4 i 2,9 sekundy nad drugim i trzecim zawodnikiem pewnie triumfował w kwalifikacjach. Dalej awansowali także 11. Paweł Klisz, 13. Kacper Antolec, 14. Michał Skowron, 19. Wiktor Czaja oraz plasujący się w trzeciej dziesiątce Daniel Iwanowski (24.), Maciej Zdziechowski (27.) oraz Maciej Popieluch (29.).

 

Z kolei wśród kobiet bardzo dobry wynik zaliczyła Monika Skinder, plasując się na 2. lokacie. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski straciła 2,3 sekundy do triumfatorki Terezy Beranovej z Czech, osiągając czas 2:20,3 sekundy. Ponadto w czołowej dziesiątce znalazła się Klaudia Kołodziej – na 9. lokacie. W drugiej dziesiątce zmagania w kwalifikacjach ukończyły: 12. Izabela Marcisz, 15. Weronika Kaleta i 17. Justyna Pradziad. Słabiej wypadła tylko Iwona Piekarz, która zajęła miejsce w połowie trzeciej dziesiątki i także powalczy w ćwierćfinałach.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

KaEn

Komentarze - 8

R

Opublikowano: 2018-01-13 14:29:59

Chyba Kacper nie Jan Antolec

Kibic

Opublikowano: 2018-01-13 19:21:13

Brawo Monika

epo

Opublikowano: 2018-01-13 19:24:13

Kurde nie lubię tych startów gdzie wygrywa Klisz .... nie ma żadnych komentarzy które by zaciekawiły swoją hejterską mocą ...

Kibic

Opublikowano: 2018-01-13 22:05:06

Poczekajmy cierpliwie do Olimpiady.

podatnik

Opublikowano: 2018-01-13 20:54:40

Jesli senior wygrywa czwarta ligę w czasie konkursów PS to cala Polska wstrzymuje oddech z podziwu....juz wiemy po co kadrę seniorów utrzymujemy. Hurra. Tak trzymać. Cala Norwegia wpadla w kompleksy

Trochę zawiedziony

Opublikowano: 2018-01-13 23:23:22

Bardzo bardzo żałuję że Monika nie pojechała do drezna miała tam idealną trasę dla niej i zaliczyła by nie złe fis punkty oby pojechała chociaż na MŚJ i pokazała wszystkim co jest warta mocno w nią wierzę i oczywiście w Elize i Ize również

gościu

Opublikowano: 2018-01-14 00:31:32

Drezno to ładne miasto. Piękne zabytki, ładny hotel Westin, świetne jedzenie. W sam raz jako kierunek na zwiedzanie i spacery dla psiapsiółek niż jako szansa dla "jakieś" Moniki Skinder. A poważnie - gdyby popatrzeć na przewagę Moniki Skinder nad Jaśkowiec i Łętochą z Jakuszyc z Trzech Króli, to Monika w Dreźnie miała DUŻE szanse awansować do finału zostawiając starsze koleżanki z tyłu. Ale zanim PZN zorientuje się, że powinien zainwestować w złoto z Tomaszowa, to dziewczyna przestanie biegać.

Trochę zawiedziony

Opublikowano: 2018-01-14 07:54:49

No niestety, jestem bardzo ciekawy czy PZN żałuję... Pewnie nie bo ich i tak to nie obchodzi...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl