Izabela Marcisz zwycięża na dystansie klasykiem w Novym Mescie [WYNIKI]

2018-01-14

Ostatni dzień Mistrzostw Czech to biegi dystansowe stylem klasycznym. Bardzo dobrze w tych zawodach prezentują się Polscy zawodnicy. Zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej odniosła Izabela Marcisz. Dominik Bury uplasował się na miejscu trzecim.

Dzisiejsza rywalizacja w Novym Mescie rozpoczęła się po godzinie 9. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od czterech do piętnastu kilometrów stylem klasycznym

W rywalizacji juniorek rocznik 2000 najlepiej z naszych reprezentantek poradziła sobie Izabela Marcisz, która wyprzedziła drugą na mecie Elizę Rucką o 17 sekund. Miejsce trzecie przypadło reprezentantce Czech Barborze Antosovej.

W tej samej kategorii wiekowej wśród mężczyzn. Michał Boreczek zajął 14 pozycję.

W kategorii dziewcząt rocznik 2002. Ewa Gazur uplasowała się na 9. pozycji. Tuż za nią zawody ukończyła Karolina Kukuczka.

Wśród seniorek i kategorii OPEN Martyna Galewicz, okazała się być naszą najlepszą zwodniczką, i ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Agata Warło uplasowała się tuż za pierwszą dziesiątką. Klaudia Kołodziej to miejsce 13. Mgdalena Kobielusz (14). Justyna Pradziad (15) Weronika Kaleta (23).

Miejsce trzecie wywalczył dziś Dominik Bury na dystansie 15 km. do zwycięzcy stracił 24 sekundy i zdobył 46.86 FIS punktów.  Jego brat, Kamil wywalczył dziś miejsce piąte ze stratą 50. sekund. Paweł Klisz zajął miejsce 7. Tuż za nim ukończył rywalizację Jan Antolec. Michał Skowron to miejsce 13, jednak w kateogrii juniorów uplasował się na drugiej pozycji. Nieco gorzej poszło dziś Mateuszowi Haratykowi, który linię mety przekroczył na miejscu 16. Mateusz Chowaniak to miejsce 23. Maciej Popieluch 26. Daniel Iwanowski 27. Wiktor czaja 28. Łukasz Kunc 32. Krzysztof Puda 36. Mateusz Szczotka 38.

Komentarze - 12

trener

Opublikowano: 2018-01-14 15:33:57

moje ostatnie spostrzeżenia dla PZN: 1. w Czechach na każdych zawodach biegają w rocznikach od ligii po mistrzostwa kraju 2. W Mistrzostwach Czech startują od Juniora C, to też podnosi frekwencję danej imprezy 3. Junior C może robić punkty FIS 4.W Czechach wcześniej wprowadza się nowości biegowe np. ski-cross, sprinty dla młodszych kategorii, 5. Kategorie C i D biegają dłuższe dystanse a nie śmieszne 2 km

....

Opublikowano: 2018-01-14 16:30:24

Fajnie, że Skowron w końcu pobiegł super i zrobił ponizej 100fis punktów. Mam nadzieję, że pojedzie na MSJ. W jun.B biegł jeszcze Juroszek, Dawid Damian i Zdziechowski. A cały ten artykuł należałoby zacząć od tego, ze w Czechach biegają, trenują i startują, bo pomimo takiej pogody,jak w Polsce mają NASNIEZANE trasy. Na bieżąco.

trener

Opublikowano: 2018-01-14 20:32:27

Mam nadzieje że na MSJ pojedzie czterech zawodników z obserwacji wynika że może być dobra sztafeta dwóch biega super klasykiem i dwóch nieżle łyżwą myślę że PZN znajdzie pieniądze na ten wyjazd koszty nie są chyba tak wysokie MSJ są w europie .

Malkontent

Opublikowano: 2018-01-14 20:50:16

A świstak siedzi i zawija w sreberka

też tak uważam

Opublikowano: 2018-01-14 21:29:12

Skowron Haratyk klasykiem, Popieluch Czaja łyżwą U dziewczyn gorzej, bo 5km fajnie biegają tylko Rucka i Marcisz. Ale w sumie i Skinder dałaby radę pobiec. A na czwarte miejsce dodać Kobielusz - biega zdecydowanie lepiej od Kołodziej ( choć dzisiejszy start wyszedł jej gorzej) ale wcześniejsze miała lepsze.

?

Opublikowano: 2018-01-14 21:50:53

dla mnie niesamowite są wyniki p.Galewicz. Co ta 29letnia dziewczyna robi w kadrze od lat, skoro dostaje takie baty od 17latki? Bez względu na to czy to łyżwa czy klasyk.

Obiektywnie

Opublikowano: 2018-01-15 11:59:58

Odpowiedź brzmi: 1. Albo spełnia swoją pasję kosztem podatników i za przyzwoleniem tzw. środowiska BN czyli wykorzystuje patologiczną sytuację; 2. Albo w opisanych w p. 1 okolicznościach oszukuje siebie wierząc, że stanie się cud. Uprawianie tego sporu wiąże się ścisłe z potężnymi wyrzeczeniami. Katastrofą jest, kiedy zawodnik nie ma w głowie wariantu "B" czyli pomysłu na dorosłe życie bez uprawiania dyscypliny wyczynowo na przyzwoitym poziomie. W Polsce jest przyzwolenie "środowiska BN" na tego typu nadużycia i dlatego właśnie nie mamy liczących się w świecie zawodników i trenerów. Mamy jedną zawodniczkę i trenera ale oni nie chcą się zniżać do poziomu tej beznadziei- robią swoje odcinając się od reszty.

trener

Opublikowano: 2018-01-15 13:08:40

Szanowny kolego kogo masz na myśli mam nadzieję że rozpisujesz się o kadrze Seniorskiej z której nie da się już nic wycisnąć przed juniorami jest jeszcze wszystko otwarte trzeba tylko trochę dobrej woli ze strony związku. Podstawowa sprawa dać szansę młodym.

xyz

Opublikowano: 2018-01-15 13:40:52

No raczej tak, skoro to w odpowiedzi na post o Galewicz:).

Obiektywny

Opublikowano: 2018-01-15 14:59:57

Dokładnie to mam myśli. Nie bez powodu mój wcześniejszy wpis był kontynuacją rozpoczętego wątku. Było by dobrze żeby obecnie trenująca i rokująca młodzież wyciągnęła z dyskusji wnioski, żeby, w przeciwieństwie do starszych kolegów i koleżanek (seniorów) przygotować się na wariant "B" - przy tym jednocześnie nie pozbywając się marzeń, które niewątpliwie dodają skrzydeł i powinny stanowić sens wyczynowego trenowania. Zawodnik powinien marzenia przekuwać codziennie w ciężką i systematyczną pracę. Resztę powinny zapewnić kluby, szkoły sportowe itp. Oczywiście przy niezbędnym zainteresowaniu dyscypliną przez Związek Sportowy. Obecnie brakuje wszystkiego. Nie podważam niewątpliwie ciężkiej pracy i zapału niektórych młodych zawodników.

Obserwator

Opublikowano: 2018-01-15 13:04:27

A moim skromnym zdaniem Haratyk powinien jechać IO Pyeongchang a na mistrzostwa juniorów Skowron i Popieluch klasyk a Czaja i Bachleda łyżwa.

Ada

Opublikowano: 2018-01-15 14:31:05

Trzeba dbać szansę młodym ambitnym którzy oddają serce biegom.Co mamy do stracenia możemy tylko zyskać niech nabierają doświadczenia nie ma innej drogi.Myśleć przyszłościowo.Niech PZD wreszcie zauważy rozejrzy się dookoła.A może zauważy zdolną młodzież której nie daje się zaistnieć.Nie daje się równych szans.