Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Maciej Staręga 12. w sprintach techniką dowolną

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-01-27

W sprintach rozgrywanych techniką dowolną w Seefeld bardzo dobrze radził sobie Maciej Staręga, który zakończył dzisiejszą rywalizację na 12 pozycji.  Zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo, a wśród kobiet ex aequo wygrały Sophie Caldwell i Lauren Van der Graaf. 

 FINAŁY

 

 Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce zajął Francuz Lucas Chanavat, co jest jego najlepszym indywidualnie wynikiem w karierze, podium uzupełnił Szwed Calle Halfvarsson. Czwarte miejsce zajął Federico Pellegrino, piąte Gleb Reivykh, a szóste Emil Iversen.

 

WYNIKI 

 

Sprinterska rywalizacja kobiet, była arcy emocjonująca zwyciężyły ex aequo  Szwajcarka – Laurien Van der Graaf i Sophie Caldwell z USA. Maiken Caspersen Falla z Norwegii zameldowała się na trzeciej pozycji! Czwarte miejsce zajęła Kathrine Harsem , piąte Linn Soemskar, a szóste Sadie Bjornsen.

 

WYNIKI 

 

 

PÓŁFINAŁY

 

 Maciej Staręga jako drugi szczęśliwy przegrany trafił do pierwszego półfinału. Oznaczało to dla niego około 10 minut przerwy pomiędzy biegiem ćwierćfinałowym a półfinałem, co okazało się zbyt mało i zakończyło się 6 pozycją Maćka w półfinale. Dla porównania, zwycięzca biegu Johanes Klaebo miał tej przerwy około 30minut. Na tym polega jednak strategia wybierania biegu ćwierćfinałowego, Maciek postawił na walkę o awans do półfinału, co mu się udało i za co w mojej opinii należą mu się gratulacje! Do finału awansowali: Klaebo, Chanavat, Halfvarsson, Pellegrino.

 

W finale pań zobaczymy: Caldwell, Fallę, Van der Graaf, Soemskar, Harsen i Bjornsen.

 

 

ĆWIERĆFINAŁY

 

Ćwierćfinały Dla nas najciekawszy, męski ćwierćfinał numer 5 wygrywa Alex Harvey przed Dario Cologną i Jovianem Hedigerem, czwarte miejsce zajął Maciej Staręga i jako szczęsliwy przegrany awansował do półfinału! Z pierwszego biegu ćwierćfinałowego awansowali Klaebo i Halfvarsson, z drugiego Pellegrino i Hamilton, z trzeciego Chanavat i Iversen, a z czwartego Retivykh i Jouve.

 

 

Maiken Caspersen Falla i Sophie Caldwell na miejscach pierwszym i drugim oraz Kathrine Harsem i Victoria Carl jako szczęśliwe przegrane awansują do półfinału z ćwierćfinału numer jeden. Bieg drugi wygrywa Linn Soemskar przed Anamariją Lampić, z biegu trzeciego awansują Laurien Van der Graaf i Katja Visnar, z czwartego Sadie Bjornsen i Vesna Fabjan, a z piątego Greta Laurent i Tiril Udnes Weng.

 

 

KWALIFIKACJE

 

Ostatni przed Igrzyskami Puchar Świata zawitał do austriackiej miejscowości Seefeld.  Piękna, słoneczna pogoda i dużo śniegu to nie jedyne powody do radości dla polskich kibiców. Maciej Staręga w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną zajął 15 miejsce i zobaczymy go w biegu ćwierćfinałowym!

Kwalifikacje mężczyzn wygrał nie kto inny, jak Johannes Hoesflot Klaebo! Norweg zwyciężył z czasem 2:46.89, na drugim miejscu finiszował Mistrzostw Świata w tej konkurencji, Włoch Federico Pellegrino ze stratą 4,88s, trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym zajął Ristomatti Hakola z Finlandii, jego strata to już ponad 5 sekund! Nas niewątpliwie cieszy postawa Macieja Staręgi, który pierwszy raz po kontuzji wraca do czołowej trzydziestki Pucharu Świata. W dzisiejszych kwalifikacjach Maciek zajął 15 miejsce i zobaczymy go w ćwierćfinale numer 5, który startuje o 14:31.00 a rywalami Polaka będą 8 w kwalifikacjach Oskar Svensson, 14 Jovian Hediger, 16 Renaud Jay, 17 Dario Cologna i 22 Alex Harvey. Paweł Klisz zajął w kwalifikacjach 60 miejsce, a Jan Antolec był 63, bieg ukończyło 91 mężczyzn.

 

WYNIKI 

 

ĆWIERĆFINAŁY SKŁADY

 

Kwalifikacje kobiet to zwycięstwo Norweżki Maiken Caspersen Falli o blisko półtorej sekundy przed Gretą Laurent z Włoch i Laurien Van Der Graaf ze Szwajcarii. Zaledwie 0,07s (7 setnych sekundy) zabrakło do ćwierćfinału najlepszej z reprezentantek Polski – Ewelinie Marcisz, która zajęła 31 pozycję. Na 40 miejscu została sklasyfikowana Sylwia Jaśkowiec, bieg ukończyło 59 kobiet. Biegi ćwierćfinałowe kobiet startują o 13:45.

 

WYNIKI 

 

ĆWEIRĆFINAŁY SKŁADY

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 6

szujka

Opublikowano: 2018-01-27 14:27:01

jest dobrze najważniejsze , że forma psychiczna się odbudowuje i jest pewność siebie, forma fizyczna również na plus trzymamy kciuki za ćwierćfinał i bez względu na jego przebieg kibicujemy Ci

szujka

Opublikowano: 2018-01-27 16:53:18

po tak fatalnej kontuzji jest to napewno niebywały sukces , a jeszcze tym bardziej lepszy prognostyk przed olimpijski Brawo Maćku!!!

~~~~~

Opublikowano: 2018-01-27 17:57:04

Brawo! Świetny wynik w ćwierćfinale (byłby drugi w eliminacjach), to pokazuje, że możliwości są, nawet do walki z najlepszymi. Trzymamy kciuki za Olimpiadę.

klasyk

Opublikowano: 2018-01-27 20:30:43

Wszyscy szlifują sprint klasykiem to się trafilo Staredze jak slepej kurze ziarno. Tylko co z tego. Na igrzyskach zabraknie kondycji bo z nią jak widac kiepsko

radek popławski

Opublikowano: 2018-01-28 11:19:31

trafił się ekspert narciarstwa biegowego niejaki albo nijaki- "klasyk"

drogi Radku

Opublikowano: 2018-01-28 14:32:59

stety klasyk ma rację!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl