Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FiS Jablonec nad Nisou: Mateusz Chowaniak 5. na dystansie klasykiem [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-01-27

W zawodach FiS rozgrywanych w Czechach, zawodnicy rywalizowali w biegu stylem klasycznym na dystansie od 4 do 7 km. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadli Mateusz Chowaniak, Agata Warło oraz Magdalena Kobielusz. 

 

 

Mateusz Chowaniak w kategorii seniorów zajął piąte miejsce ze stratą 38 sekund do pierwszego Jakuba Walschedstera, reprezentanta Czech. Tuż za Mateuszem, uplasował się Kacper Antolec ze stratą niespełna minuty do zwycięzcy. 7. zakończył zawody wiktor Czaja, Maciej Popieluch był 12. Krzysztof Małkiński 15. Mateusz Szczotka 17. 

 

WYNIKI 

 

Wśród juniorów mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Maciej Zdziechowski zakończył zawody na 24 pozycji. 

WYNIKI 

 

Wśród seniorek, mieliśmy tylko jedną reprezentantkę. Agata Warło ukończyła zawody na miejscu 4! ze stratą 32 sekund do zwyciężczyni.  Jednak w tej konkurencji udział wzieło jedynie siedem zawodniczek. 

 

WYNIKI

 

Bardzo dobrze wśród juniorek poradziła sobie dziś Magdalena Kobielusz. Reprezentanta MKS Istebna, zajęła piątą lokatę, ze stratą niespełna minuty do Adeli Novakowej.  Miejsca 15. 16. 17 zajęły kolejno nasze reprezentantki Kamila Gruzka, Kamila Gąsienica, Julia Demkowska. a lokatę 22 i 23. należały do Eweliny Kołodziej i Gabrieli Dawiec. 

 

WYNIKI 

 

Wśród najmłodszych juniorów ścigających się na trasie 4 km. Najlepszym naszym reprezentantem był Robert Bugara na miejscu 12.  14. uplasował się Artur Bożek a miesjce 15. należało do  Sebastiana Bryja. Zwyciężył w tej kategorii Mathias Vacek. 

 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 1

bez entuzjazmu

Opublikowano: 2018-01-27 16:59:04

żeby nie popadać w zachwyt, kilka słów wyjaśnienia - w Czechach juniorzy i juniorki A ( 98,99) zazwyczaj startują w jednej grupie z seniorami,żeby uniknąć przekłamania o sile sportowej zawodnika ( chodzi o seniorów) w grupach, gdzie już nie ma ich zbyt wielu. W Polsce, prócz MPS, niestety nadal rozdaje się medale i nadaje I klasy sportowe wszystkim zawodnikom z grupki seniorów, z którymi juniorzy A, jak również czasami B, na tym samym dystansie - tylko wypuszczeni w innej grupie wiekowej wyraźnie wygrywają. A na koniec tworzy się chory ranking PZNu z urojonymi punktami, świadczącymi o sile zawodnika i klubu, w którym trenuje :)). Patrząc na te wyniki, biorąc pod uwagę fakt, że najlepsi ze względu na MŚJ oraz IO, nie startowali już w najstarszej grupie wiekowej, zarówno wynik K.Antolca, jak również A.Warło ( kadrowicze) nie są dobrymi wynikami. Do tego biorąc pod uwagę, że na tym samym dystansie startowali juniorzy b ( U-18) i patrząc na ich wyniki śmiało można wyciągnąć wnioski, że wyniki naszych seniorów z młodzieżówki są wręcz bardzo kiepskie. A.Warło, pomimo 4 lokaty, miała gorszy czas, niż M.Kobielusz, która w U-18 była dopiero 5.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl