Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk wygrywa 5 km klasykiem w Kazachstanie!

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-01-30

Zawody FiS w Kazachstanie, dokłądniej rozgrywają się w Almatach. Dziś zawodnicy rywalizowali w biegach dystansowych stylem klasycznym na 5 i 10 km. Justyna Kowalczyk zostawiła w tyle rywalki. Wśród mężczyzn wygrał Yevgeniy Velichko.

 

 Wiadomym nie od dziś jest, że w klasyku Justyna czuje się jak ryba w wodzie. 11 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi, szlifuje formę w Kazchstanie, gdzie rozgrywają się biegi dystansowe klasykiem, łyżwą, i sprinty stylem klasycznym. 

 

Na dzisiejszym dystansie, Polka nie miała sobie równych. Zwyciężyła ponad 22 sekundy nad Anną Schevchenko z Kazachstanu, na trzeciej mozycji ze stratą 32 sekund zameldowała się Irina Bykova. 

Obsada może nie jest największa, jednak zwycięstwo cieszy i to jest bardzo dobry prognostyk przed Igrzyskami. 

 

WYNIKI 

 

Wśród mężczyzn, rywalizujących na 10 km wygrał Yevgeniy Velichko, drugi ze stratą ponad pół minuty był Sergey Malyshev, a na najniższym stopniu podium uplasował się Vitaliy Pukhkalo. W rywalizacji mężczyzn, startowali tylko reprezentanci Kazachstanu. 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 1

kibic

Opublikowano: 2018-01-30 21:30:04

Skoro tam trenuje to wiadomo ze skorzystala z okazji by wystartować bez względu na obsadę zawodów. Szkoda ze nie ma tam PS.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl