Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosyjskie podium kobiet i fascynująca walka w biegu mężczyzn! Mistrzostwa Świata Młodzieżowców Goms 2018![WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-02-02

Ostatnie konkurencje Młodzieżowych Mistrzostw Świata Goms 2018 to biegi łączone 7,5C + 7,5F kobiet oraz  15C + 15F mężczyzn. Polacy nie startowali.

 

W biegu kobiet od startu prym wiodły Rosjanki. Jako pierwsza na rozerwanie stawki pod koniec klasycznej części biegu zdecydowała się Anastasia Sedova. Jej tempo wytrzymała tylko znana z biegów sprinterskich w Pucharze Świata Natalia Nepryaeva. Na trzeciej pozycji do strefy zmiany nart ze stratą 7,5s dobiegła Yana Kirpichenko. Wszystkie trzy prowadzące zawodniczki to reprezentantki Rosji. Do 12km Sedova i Nepryaeva zmieniały się na prowadzeniu i zwiększały przewagę nad rywalkami, Kirpichenko biegła na trzeciej pozycji, a za jej plecami grupa trzech zawodniczek. Na wspomnianym 12km rywalizacji Sedova uciekła Nepryavej i pognała do linii mety pewnie wygrywając. 10 sekund do zwyciężczyni straciła Nepryaeva i zajęła drugą pozycję, trzecie miejsce ze stratą 37 sekund zajęła Yana Kirpichenko.

 

WYNIKI

 

W biegu mężczyzn bardzo długo na czele biegła duża grupa zawodników. Do strefy zmian na prowadzeniu przybiegło ich dziesięciu. Od początku biegu techniką dowolną liczba zawodników w czołowej grupie stopniowo malała. Na 21km, gdy na czele znajdowało się 6 zawodników na oderwanie od rywali zdecydowali się Denis Spitsov z Rosji i Jules Lapierre z Francji. Ich współpraca układała się nie gorzej niż Rosjanek w biegu kobiet, systematycznie powiększali przewagę nad goniącą grupą z której odpadł Mistrz Świata na 15km – Mattis Stenshagen. Rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów, o niespełna 3 sekundy zwyciężył Denis Spitsov, drugie miejsce wywalczył Jules Lapierre, a po trzecią lokatę z grupy pościgowej skutecznie finiszował Ole Joergen Bruvoll – reprezentant Norwegii, jego strata to 21 sekund. Bracia Kamil i Dominik Bury, którzy reprezentowali Polskę podczas tegorocznych Mistrzostw dziś są już w Warszawie, skąd lecą na Igrzyska Olimpijskie.

 

WYNIKI

 

Zdjęcie : Instagram Anastasia Sedova

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 3

do fachowców

Opublikowano: 2018-02-02 16:22:06

Kto zniszczył talent Warło / lub co/?

xx

Opublikowano: 2018-02-03 14:52:05

Bycie w kadrze ze wspaniałą trenerka. Choć nie oszukujmy się klubowa też nie poprowadzi Agaty tak, żeby jeszcze się rozwinęła. Na pewno będzie czołową seniorka w Ptaszkowej i jeszcze z 2 lata medale u23 w PL będzie zdobywać...I to na tyle.

?

Opublikowano: 2018-02-03 07:57:19

Czemu nie ma informacji o zwrocie medali Rosjanom w tym biegaczom rosyjskim?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl