Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polki 12 w sztafecie! Mistrzostwa Świata Juniorów Goms 2018[WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-02-03

Mistrzostwa Świata Juniorów dobiegają końca, dziś na trasach w szwajcarskim Goms wyścigi o ostatnie komplety medali. Juniorki rywalizowały w sztafetach 4x3.3km.

 

W czteroosobowych sztafetach pierwsze dwie zmiany biegane są zwykle klasykiem, dwie następne łyżwą, tak samo było i tym razem. Do rywalizacji w biegu sztafetowym reprezentacja Polski przystąpiła w składzie: Monika Skinder, Eliza Rucka, Izabela Marcisz, Klaudia Kołodziej. Myślę, że wartym podkreślenia jest fakt, że to najmłodsza sztafeta z wszystkich startujących dziś drużyn. W stawce 16 drużyn na 15 pozycji zakończyła pierwszą zmianę Monika Skinder, jej strata do prowadzącej wyniosła +1:55. Elizie Ruckiej biegnącej na zmianie numer dwa udało się przesunąć naszą sztafetę o jedno oczko wyżej, Eliza "oddała pałeczkę" na 14 pozycji notując indywidualnie 10 czas wśród zawodniczek startujących na drugiej zmianie, strata do najszybszej na zmianie wyniosła +1:19. Jako kolejna do boju wyruszyła Izabela Marcisz, z jakim rezultatem? Sztafeta dwa miejsca do góry, indywidualnie 9 czas zmiany, +20s straty i to jej rezultat wydaje się być najbardziej wartościowym spośród wszystkich reprezentantek Polski dzisiejszego dnia. Ostatnia zmiana to Klaudia Kołodziej, której udało się utrzymać 12 lokatę sztafety, indywidualnie Klaudia wywalczyła 13 czas swojej zmiany ze stratą +1:25 do najlepszej z finiszujących zawodniczek.

 

Występ Polek krótko już podsumowany, więc jeszcze kilka słów o czołówce biegu. Już po pierwszej zmianie stawce przewodziła Rosja z przewagą ponad 30 sekund nad kolejną drużyną, jednak czym dalej tym dla Rosjanek gorzej i ostatecznie dały się wyprzedzić Niemkom, które to triumfowały w całej rywalizacji. Miejsce drugie dla Rosji, a o trzecie długo walczyły reprezentacje Szwecji, Włoch, USA, Francji i Norwegii. Pod koniec trzeciej zmiany reprezentująca Szwecję Alicia Persson zgubiła rywalki, a jej partnerce biegnącej na czwartej zmianie udało się utrzymać przewagę do mety i w ten sposób brązowy medal trafił do Skandynawii. Norweżki ostatecznie dopiero na 7 pozycji.

 

WYNIKI 

 

Zdjęcie: pzn.pl

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 6

szok

Opublikowano: 2018-02-03 15:21:04

Czyli znów zawiedli serwisanci skoro klasyk tak słabo. No cóż...

Zrelaksowana

Opublikowano: 2018-02-06 12:31:48

Trzeba było zrobić dwie rzeczy włączyć transmisję na żywo w Internecie albo przez fb zapytać dziewczyny. Monika chora to jak miała pobiec? A przypomnijcie sobie uczciwie kiedy ostatni raz była sztafeta na MŚJ i które zajęła miejsce. Na jakiej podstawie uważacie że powinno być lepiej. Zerknijcie na listy zawodników przez ostatnie 8lat. Ludzie, piłkę nożną trenują tysiące zawodników i w młodszych grupach ciągle czekamy na wielkie wyniki. W narciarstwie jest garstka i mimo nakładów na kadrę nadal jesteśmy w tyle. Ta młodzież ma potencjał i serca i trzymam kciuki aby nie uwierzyła w wasze biadolenie.Jak czytam skipol to tylu tu wybitnych trenerów ,działaczy , ekspertów. Do dzieła . Papier i klawiatura ☺przyjmie wszystko ☺ realnie jest zdecydowanie trudniej .

redakcja

Opublikowano: 2018-02-06 13:51:41

Komentarz jest skierowany do redakcji czy do komentujących? pozdrawiamy

zrelaksowana

Opublikowano: 2018-02-06 14:49:52

To zależy kto ukrył się pod ksywką szok ☺

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-02-06 18:39:44

Na pewno nikt z redakcji

Czy warto popadać w euforię

Opublikowano: 2018-02-03 15:22:50

12 miejsce na 16 sztafet....

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl