Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PyeongChang: Biegi sztafetowe mężczyzn. Zwycięża reprezentacja Norwegii. [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-02-18

Po biegach sztafetowych Pań, przyszedł dziś czas na 4x10 km mężczyzn. Panowie również pokonali dwie pierwsze zmiany techniką klasyczną,by poźniej pobiec stylem łyżwowym. Zwyciężyła reprezentacja Norwegii. Polacy nie startowali.

 

 

Pierwsza zmiana nie obfitowała w duże zaskoczenia. Zaskoczeniem mogła być jedynie obecność Włochów w czołowej trójce, Maicol Rastelli zmienił na trzeciej pozycji Francesco de Fabianii. Po pierwszej zmianie prowadziła reprezentacja Kazachstanu, druga ze stratą nieco ponad sekundy reprezentacja Rosji pod flagą Olimpijską. Na piątej pozycji ze stratą 18 sekund zmieniła się reprezentacja Norwegii. 

 

Na czele stawki po drugiej zmianie była reprezentacja Rosjii, która wypracowała sobie sporą przewagę za sprawą Aleksandra Bolshunova. Na miejscu drugim zmieniła się reprezentacja Włoch, którzy mieli 25 sekund straty. A na trzeciej pozycji drugą zmianę oddała reprezentacja Francji. Norwegia po drugiej zmianie, plasowała się na miejscu czwartym. 

 

 Po trzeciej zmianie, wyselekcjonowała się grupa walcząca o medal. Reprezentacja Włoch spadła na miejsce piąte, a na strefie zmian w pierwszej trójce zobaczyliśmy kolejno Norwegię, Francję i Rosję pod flagą Olimpijską. Rosjanin Alexey Chervotkin stracił ponad 30 sekund wypracowanej przewagi przez Aleksandra Bolshunova i ze stratą ponad 18 sekund zmienił się z Denisem Spitsovem, który na tych Igrzyskach w stylu łyżwowym prezentuje się bardzo dobrze.

 

W sztafecie Norwegii na ostatniej zmienie zobaczyliśmy Johannesa Klaebo, a w sztafecie Francji Adrien Backscheider. Włochów reprezentował Federico Pellegrino, a czwarta zmiana w reprezentacji Finlandi należała do Lari Lehtonen. 

 

I tak jak można było się tego spodziewać, złoto powędrowało do reprezentacji Norwegii, która pobiegła w składzie Didrik Toenseth, Martin Johnsrund Sundby, Hegstadt Krueger, Johannes Klaebo. Na ostatniej zmianie nie miał sobie równych młody Norweski zawodnik i po przeprowadzonym ataku na ostatnim podbiegu mógł spokojnie wbiec za linię mety. Na drugim miejscu zameldowała się reprezentacja Rosji, która startowała pod flagą Olimpijską, a brązowy medal zdobyła Francja, którzy dzięki czterem równym zawodnikom mogła cieszyć się z miejsca na podium. 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka

 

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl