Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PyeongChang: Iweta Faron na miejscu ósmym na Igrzyskach Paraolimpijskich!!!

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-03-13

Iweta Faron zajęła miejsce ósme na dystnasie 10 km w biegu biathlonowym stojących. Zwyciężyła Rosjanka startująca pod neutralną flagą Jekaterina Rumiancewa. Piotr Grabowski i Kamil Rosiek zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 

 

 

Od samego początku Igrzysk, nie opuszczał pech Iwetę Faron. Najmłodsza w naszej kadrze zawodniczka miała pecha w biegu na 6 km, poniewąz musiała strzelać z innej broni, gdyż jej karabin, dosłownie się rozpadł. 

 

Zawodniczka jednak się nie poddała, dobiegła do mety, jednak z rezultatem, który na pewno jej nie satysfakcjonował. 

W bieegu na dystansie 10 km powetowała sobie wcześniejszą porażkę i zakończyła zmagania na ósmej pozycji, z pięcioma niecelnymi strzałami na koncie. 

Drugie miejsce zajęła również Rosjanka Anna Milenina, a na miejscu trzecim uplasowała się Ukrainka Liudmiła Liaszenko. 

 

Wśród mężczyzn Piotr Grabowski, pudłował aż 11 razy. Zawodnik z dysfunkcją narządu wzroku ukończył rywalizację na 12 pozycji.Zwyciężył Jurij Hołub z Białorusi. Polski  Zawodnik trenujący na codzień z przewodnikiem Jakubem Twardowskim najlepszą pozycję zajął w biegu stylem dowolnym na 20 km, była to pozycja dziewiąta, która niestety nie gwarantuje Ministerialnego Stypendium. 

 

Kamil Rosiek, został sklasyfikowany na 15 pozycji w gronie 17 zawodników startujących w pozycji siedziących. Dziś zawodnik pudłował pięciokrotnie. Zwyciężył Ukrainiec Taras Rad. 

 zdjęcie:parasportowcy.pl

 

WYNIKI KOBIET 10 KM 

MĘŻCZYŹNI 12,5 KM SIEDZĄCY

MĘŻCZYŹNI Z DYSFUNKCJĄ WZROKU 12,5 KM 

 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl