Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Igrzyska paraolimpijskie PyeongChang 2018: Witold Skupień i Piotr Garbowski w czołowej dziesiątce sprintów klasykiem [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-03-14

Kolejny dzeń igrzysk paraolimpijskich w koreańskim PyeongChang niepełnosprawnym biegaczom narciarskim upłynął pod znakiem sprintów techniką klasyczną. Na starcie mieliśmy 4 reprezentantów, a najlepiej z nich spisał się Witold Skupień, który w kategorii walczących o medale na stojąco zajął 7. miejsce! W dziesiątce uplasował się też Piotr Garbowski.

 

Startujący bez kijków Witold Skupień, jako dziecko porażony prądem, w wyniku czego stracił obie dłonie, w kwalifikacjach sprintu na dystansie 1,5 kilometra na stojąco uzyskał szósty czas 3:40,47; strata 4:78), niestety w półfinałach miał nieco mniej szczęścia i w swoim drugim półfinale zajął 4. miejsce, podczas gdy dalej awansowało tylko trzech najlepszych. Tym samym w ostatecznej klasyfikacji Polak uplasował się na 7. lokacie.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU 1,5 KM CL NA STOJĄCO

WYNIKI 2. PÓŁFINAŁU SPRINTU 1,5 KM CL NA STOJĄCO

OSTATECZNE WYNIKI SPRINTU 1,5 KM CL NA STOJĄCO

 

Także sprinterska rywalizacja czekała w nocy naszego czasu na zawodników  startujących na siedząco. Tu także mieliśmy jednego naszego reprezentanta. Kamil Rosiek, bo o nim mowa, zajął 22. lokatę z czasem 3:30,01, pół minuty gorszym od zwycięzcy kwalifikacji.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU 1,1 KM CL NA SIEDZĄCO

OSTATECZNE WYNIKI SPRINTU 1,1 KM CL NA SIEDZĄCO

 

Wśród mężczyzn niedowidzących startujących na dystansie 1,5-kilomwtrowego sprintu techniką klasyczną startowało dwóch Polaków. Lepiej spisał się Piotr Garbowski z pomocą Jakuba Twardowskiego, 10. w kwalifikacjach. Szkoda, bo do awansu do finału zabrakło dwóch lokat i niespełna 4 sekund. Na 16. lokacie kwalifikacje zakończył kolejny biało-czerwony Łukasz Kubica z przewodnikiem Wojciechem Suchwalko z czasem 4:26,23.  

 

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU 1,5 KM CL NIEDOWIDZĄCYCH

OSTATECZNE WYNIKI SPRINTU 1,5 KM CL NIEDOWIDZĄCYCH

 

red

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl